EVORA CADDE açık arttırma ile satışa sunuluyor

Tuzla’nın değişimine öncülük yapan Evora İstanbul’daki Ticari Ünitelerin 2. Etabı EVORA CADDE açık arttırma ile satışa sunuluyor

EVORA CADDE açık arttırma ile satışa sunuluyor

27 Kasım 2013 / emlakwebtv
İstanbul’un en büyük konut projesi Evora İstanbul’da sosyal yaşamın ayrılmaz parçası olan ticari ünitelerin 2. Etabı EVORA CADDE satışa çıkıyor. EVORA CADDE’de yer alan ticari üniteler, 12 Aralık 2013 Perşembe günü Emlak Konut GYO’ A.Ş Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek açık artırma yoluyla satışa sunulacak.

Durbakayım: “ihaleye büyüklükleri 64 ile 5.765 metrekare arasında değişen 32 bağımsız ticari ünite sunulacak”
Ticari birimlerin satışına yönelik açık artırmanın 12 Aralık 2013 Perşembe günü Saat 15.00’de Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yapılacağı bilgisini veren Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, ihaleye büyüklükleri 64 ile 5.765 metrekare arasında değişen 32 bağımsız ticari ünitenin sunulacağını belirtti. Nazmi Durbakayım ihaleye çıkan ticari ünitelerin muhammen bedelinin 70,8 milyon lira olduğunu da sözlerine ekledi.

Durbakayım: “Ticari ünitelerinin çoğunun önünde kendine ait kullanım alanı yer alıyor”
Hayatın değişmez parçası olan ticari ünitelerin sosyal ve temel ihtiyaçlara cevap verecek her sektör için tasarlandığını ifade eden Nazmi Durbakayım, “Ticari ünitelerinin çoğunun önünde kendine ait kullanım alanı yer alıyor. Konutlarda olduğu gibi ticari üniteleri de gün ışığı ile buluşturmak için söz konusu alanları 6,40 – 1.314,46 metrekare arasında farklı büyüklükte tasarladık. Hatta bazı ticari ünitelerin büyüklüğüne göre özel kapalı otopark alanı projelendirdik” bilgisini aktardı.

Durbakayım: “5.765 metrekarelik kullanım alanı olan birim de poliklinik olarak ihaleye çıkacak”
Bu çalışmalar sonucunda Evora Cadde’de ihaleye çıkacak ticari birimlerin süper market, restoran, kafeterya, banka şubesi ve birçok ticari amaca yönelik bağımsız ünitelerden oluştuğunu ifade etti. Nazmi Durbakayım 2.354 metrekare kapalı kullanım alanı olan ve süper market kullanımına uygun ünitenin dikkat çektiğini vurgularken, 5.765 metrekarelik kullanım alanı olan birimin de poliklinik olarak ihaleye çıkacağını kaydetti.

Nazmi Durbakayım Evora İstanbul’un merkezinde yer alan 32 adet ticari ünitenin muhammen bedelinin 400 bin ile 17 milyon 900 lira arasında değiştiğini ve satışlarda peşin veya taksit seçeneklerinin yer aldığını da sözlerine ekledi.

Geçen yıl Evora İstanbul projesinde yer alan ticari ünitelerin ilk etabında 23 ticari ünite ihaleye çıkarken 19’u, yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılar metrekare birim fiyatı 4.375 ile 6.988 lira arasında değişen rakamlardan alıcı buldu.