Evora İstanbul'da erken teslim

Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Evora İstanbul projesinde satışı gerçekleştirilen yaklaşık 4 bin 300 daire erken teslim edildi

Evora İstanbul'da erken teslim

Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Evora İstanbul projesinde satışı gerçekleştirilen yaklaşık 4 bin 300 daire erken teslim edildi. 

Erken teslimler sektöre güveni artırır
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, erken teslimlerin sektördeki güveni artırdığına dikkat çekerek: 'Sektörde kalıcı olmak isteyen her üretici firmanın üretim kalitesi, zamanında teslim uygun fiyat ve kazandırma potansiyeli gibi olmazsa olmazları yerine getirmesi gerekir. Teknik Yapı'nın arsa sahibi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO) ile yapılan sözleşmeler çerçevesinde inşa ettiği toplam 5.079 bağımsız bölüm, ortak alanlar ve sosyal tesislerden müteşekkil Evora İstanbul Projesi, Türkiye'nin tek seferde satışa sunulan en büyük konut projesi niteliğindedir' dedi.

Evora İstanbul

Evora İstanbul Projesi
Dev projenin özelliği itibarı ile etaplar halinde inşa edilmesinin mümkün olmadığını ve topyekun olarak inşa faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirten DurbakayımEvora İstanbul'daki daire teslimlerinin tüm projenin belli bir aşamasına gelmesine endeksli olarak 2014 Temmuz sonlarında başlayıp 2015 Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Erken Teslim Sürprizi, Geç Teslim Algısı Oluşturdu
Büyük projelerde teslim sürecinin bazı zorluklar taşıdığını da sözlerine ekleyen Nazmi Durbakayım: 'Evora İstanbul projesinde bazı parsel ve bloklarda ekseriyetle erken teslim yapılmış ve yapılmakta olması, diğer müşterilerimize da aynı tarihlerde teslim yapılacağı şeklinde yorumlanıyor. Bunun doğal sonucu olarak, bazı müşterilerimizde tüm projenin erken teslim edileceği beklentisi oluşmuş ve bu beklentinin gerçekleşmesi sonucu da teslimlerde bir gecikme olduğu şeklinde algı ortaya çıkmış. Buna ilaveten, kontrolümüz dışında bulunan kimi idari işlemlerin, bölgesel altyapı ve şebeke çalışmalarının beklenen hızda ilerlememesi de arzu edilen erken teslimlere mani olan önemli etken olmuştur. Nitekim tüm bu nedenleri göz önüne alan arsa sahibi EKGYO tarafından şirketimize projenin teslimi 05.04.2015 tarihine kadar uzatılmıştır. Ümit ederiz ki; Türkiye'nin en büyük konut projesi niteliğindeki Evora İstanbul'da daire sahiplerimizin projede yaşamın başladığı ilk günden itibaren gözlemlediğimiz ve her gün artacağına inandığımız memnuniyetine paralel olarak, bu projenin geneline ilişkin söylentilere dayalı gecikme algısı da ortadan kalkacaktır.' açıklamasını yaptı.

Proje Bilgisi: Evora Istanbul