EVORA İSTANBUL’DA HIZLI TESLİM

Teknik Yapı’nın, Tuzla’da hayata geçirdiği 5 bin 79 bağımsız bölümden oluşan mega projesi Evora İstanbul’da 2014 Temuz’da başlayan teslim süreci Mart’ta tamamlanacak. Projede satılan 4 bin 300 konuttan 2 bin 347’si teslim edildi

EVORA İSTANBUL’DA HIZLI TESLİM

Türkiye'nin tek seferde satışa sunulan en büyük konut projesi Evora İstanbul'da Temmuz 2014 Temmuz'da başlayan daire teslimleri sürüyor. Teknik Yapı tarafından Tuzla'da inşa edilen projede, şu ana kadar satılan konut sayısı 4 bin 300 olurken, teslim süreci 2015 Mart sonunda tamamlanacak. Projede teslimi gerçekleştirilen yada teslim için randevu oluşturulan daire sayısı ise 2 bin 347 oldu.

İnşaat sektörünün son birkaç yıldır zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, projelerin zamanında teslim edilmesinin sektördeki müşteri güveninin devamı açısından önemli olduğunu söyledi. İnşaat sektörünün önemli bir sınavdan geçtiğinin altını çizen Durbakayım, sektörde kalıcı olmak isteyen her üretici firmanın üretim kalitesi, zamanında teslim, uygun fiyat ve kazandırma potansiyeli gibi olmazsa olmazları yerine getirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Büyük projelerde teslim sürecinin bazı zorluklar taşıdığını da sözlerine ekleyen Nazmi Durbakayım "Evora İstanbul projesinde bazı parsel ve bloklarda ekseriyetle erken teslim yapılmış ve yapılmakta olması, diğer müşterilerimize da aynı tarihlerde teslim yapılacağı şeklinde yorumlanıyor. Bunun doğal sonucu olarak, bazı müşterilerimizde tüm projenin erken teslim edileceği beklentisi oluşmuş ve bu beklentinin gerçekleşmesi sonucu da teslimlerde bir gecikme olduğu şeklinde algı ortaya çıkmış. Buna ilaveten, kontrolümüz dışında bulunan kimi idari işlemlerin, bölgesel altyapı ve şebeke çalışmalarının beklenen hızda ilerlememesi de arzu edilen erken teslimlere mani olan önemli etken olmuştur. Nitekim tüm bu nedenleri göz önüne alan arsa sahibi EKGYO tarafından şirketimize projenin teslimi 05.04.2015 tarihine kadar uzatıldı. Ümit ederiz ki; Türkiye'nin en büyük konut projesi niteliğindeki Evora İstanbul'da daire sahiplerimizin projede yaşamın başladığı ilk günden itibaren gözlemlediğimiz ve her gün artacağına inandığımız memnuniyetine paralel olarak, bu projenin geneline ilişkin söylentilere dayalı gecikme algısı da ortadan kalkacaktır" açıklamasını yaptı.

Rakamlarla Evora İstanbul
*Evora İstanbul'da A ve C Parsellerdeki toplam 2.234 bağımsız bölüm ve ortak mekânlar tamamlanıp, 26 Aralık 2014 tarihi itibarı ile 1.918 adedi teslim edildi.
*A ve C Parsellerde kalan diğer dairelerin teslimleri daire sahiplerinin teslim tarihi kendi tercihleri nedeni ile Aralık ayı sonuna kadar uzadı.
*D Parsel daire teslimlerine 2014 Aralık ayı sonu itibarı ile başlanıldı, 2015 Ocak ayı sonu itibarıyla tamamlanması hedefleniyor.
*B ve E Parseller daire teslimlerinin 15 Şubat 2015 tarihinde başlayıp 2015 Mart ayı sonu itibarıyla tamamlanması hedefleniyor.
*T Parsel daire teslimlerinin ise 2015 Mart ayı içinde başlayıp ay sonu itibarıyla tamamlanması planlanıyor.

Proje Bilgisi: Evora Istanbul