Evora İstanbul’da ticari üniteler ihaleye çıkıyor

Tuzla’da yükselen, 4704 konutluk Evora İstanbul projesinin 23 adet ticari ünitesi 7 Haziran’da Emlak Konut GYO’da açık arttırma yoluyla satışa sunuluyor

5 Haziran 2012

Tuzla’da yükselen, 4704 konutluk Evora İstanbul projesinin 23 adet ticari ünitesi 7 Haziran’da Emlak Konut GYO’da açık arttırma yoluyla satışa sunuluyor. İhaleye katılmak için dosya alan yatırımcıların arasında eczacılar ve bireysel yatırımcılar başta olma üzere Almanya, İngiltere ve Ortadoğu’dan da alıcılar mevcut. Mütekabiliyet Yasası’nın yürürlüğü girmesinin ardından, ihale katılımcılarının arasında yabancı yatırımcıların temsilcilerinin de bulunması, yabancıların sadece konut değil; ticari gayrimenkule de yöneldiklerini gösteriyor.
7 Haziran günü yapılacak açık artırma için dosya alan kişi ve kurumları değerlendiren Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, dosya alanların öngörülen sektörler ve yatırımcı profilinin dışına çıktığını belirtti. Öncelikle Evora İstanbul’da projelendirilen tıp merkezi, özel eğitim kurumu gibi ticari alanlara bağlı olarak eczacılık, kırtasiye ve yiyecek sektörünü temsil eden yatırımcıların dosya aldığını belirten Nazmi Durbakayım “Tuzla’da hedef kitlemizde Evora İstanbul’da yaşayacak yaklaşık 20 bin kişinin yeme, içme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan sektörleri düşünen ve bu amaçla yatırım yapan bireysel alıcıları bekliyorduk.  Ancak mütekabiliyet yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte yabancı yatırımcı temsil eden kurumların da ihale dosyası alması, yabancıların sadece oturum değil ticari amaçla da gayrimenkul almak istediğini gösterdi. Bu alıcı kitlesine ek olarak merkez ofis olarak kullanmak üzere denizcilik sektöründe faaliyet gösteren kurumların bulunması, Evora İstanbul’da bulunan ticari birimlerin taşıdığı getiri potansiyelinin yüksek olduğunu ortaya koydu” açıklamasını yaptı.
Ticari birimlerin satışına yönelik açık artırma 7 Haziran 2012 Perşembe günü Saat 15.00’de Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. İhaleye büyüklükleri 52,95 ile 414,74 metrekare arasında değişen 23 bağımsız ticari ünitenin sunulacak. Her ticari ünitenin önünde 19,5 – 387,18 metrekare arasında değişen büyüklüklerde kullanım alanı yer alacak. Bazı ticari birimlerde ise yine kendine özel kapalı otopark alanı olacak. Evora İstanbul’un merkezinde yer alan 23 adet ticari ünitenin muhammen bedeli 194 bin 900 lira ile 1 milyon 958 bin lira arasında değişirken satışlarda peşin veya taksit seçenekleri yer alıyor.

Proje Bilgisi: Evora Istanbul