Evora Park teslimde kazandırdı

Teknik Yapı tarafından Evora Park projesi tamamlanarak daire sahiplerine teslim edilmeye başlandı. 30 ay önce 77 bin 700 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan projedeki dairelerin en az yüzde 50 prim yaptığı belirtildi

Evora Park teslimde kazandırdı

3 Temmuz 2013/ Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Yaklaşık 30 ay önce Teknik Yapı tarafından ‘Akılcı Proje’ sloganıyla satışa sunulan 432 dairelik Evora Park projesinde daire teslimleri başladı. Samandıra Fenerbahçe tesislerinin yanında,  yer alan Evora Park projesinin, 30 aylık süre içinde yüzde 50 – 75 arasında prim yaptığı açıklandı. Evora Park projesindeki 432 dairenin 417’sinin satıldığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Daire sahipleri gibi bizde büyük bir gurur yaşıyoruz. Projeyi zamanında teslim etmenin ve Teknik Yapı dostlarına vaat ettiğimiz prim potansiyelinin gerçekleşme gururunu yaşıyoruz. İlk başta söylediğimiz gibi projemizdeki daireler konum ve şerefiyesine göre yüzde 50 ile yüzde 75 arasında prim yaptı. Yılsonuna kadar bu oranın yüzde 100’le kadar çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Aidatlar Eylül’de başlayacak

Umut Durbakayım, projelerinde müşteri memnuniyeti için satış sonrası servis ve hizmetlere verdikleri önemin altını çizerek, “ Bu kapsamda müşterilerimizin kullanım maliyetlerini de minimize etme gayreti içindeyiz. Bilindiği gibi aidatların en önemli iki ana kalemi personel ve bakım/onarım gideridir. Bu nedenle Evora Park projesinin yönetimini Mart 2014 tarihine kadar yapacak olan Aktif Yaşam Site Yönetim firmamız, Teknik Yapı sinerjinden faydalanarak minimum maliyetli personel ihtiyacını karşılayacak. Bakım ve onarım giderlerini minimize için ise projede kullanılan her ürün markasıyla yaptığımız anlaşma gereği düşük bakım ve onarım anlaşması yapıldı” dedi.

Yaşam tarzıyla örtüşen sosyal tesisler

Evora projesinin yaşam tarzıyla örtüşen sosyal tesisleri kapalı ve açık alanlarda yer alıyor. Aydos ormanlarının bol oksijenli havası altında yapılabilecek spor aktiviteleri için 450 metrekarelik açık yüzme havuzu, basketbol sahası, tenis kortu, paten alanı, yürüme yolları bulunuyor. Spor sonrası dinlenme ve temiz havanın tadını çıkarmak için ise yaklaşık 1.630 metrekarelik göletin kenarında yer alan kafeterya, Evora sakinlerine hizmet verecek.

İki ayrı bölümde projelendirilen kapalı alan sosyal tesislerin ilk bölümünde fitness, plates, aerobik, cafe, Fin hamamı, sauna, masaj odaları ve soyunma odaları yer alırken diğer bölümde bilardo ve masa tesisi bulunuyor. Her daire için özel depo bölümleri de blokların altında yer alıyor. Projede tamamı 490 araçlık kapalı otopark yer altına inşa edilecek. 

Proje Bilgisi: Evora Park