Eximbank taşınmazlarından dev gelir

Türk Eximbank'ın Batıken ve Çankaya'da yer alan taşınmazları müzayede ile satıldı. Satışlardan 3 milyon 350 bin TL gelir elde edildi

Eximbank taşınmazlarından dev gelir

Türk Eximbank'a ait taşınmazlar, Eskidji Müzayedecilik tarafından organize edilen bir müzayedede sahiplerini buldu. Taşınmazların toplam bedeli 3 milyon 350 bin TL'yi buldu.

Eximbank gayrimenkul satışları yapıldı
Türk Eximbank'ın Ankara ili Batıkend ve Çankaya'da yer alan 19 taşınmazı, 15 Ekim'de gerçekleştirilen bir müzayede ile satıldı. Taşınmazların toplam bedeli 3 milyon 350 bin TL'yi buldu. Müzayede Eskidji Müzayedecilik tarafından gerçekleştirildi. 

Eximbank'a ait çeşitli özelliklerdeki taşınmazların satışına yönelik müzayede hakkıda bilgi veren Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal, 15 Ekim'de Sürmeli Otel'de gerçekleştiğini söyledi. Müzayede sonrasında satışı gerçekleştirilen taşınmazlar, Cemal Gürsel Caddesi üzerinde yer alan 12 adet daireden oluşuyordu. Satışa çıkarılan bir diğer sınıf gayrimenkuller, Batıkent'teki 7 daireden meydana gelmekteydi. 

Batıkent daireleri 131 bin TL'den satıldı
Eximbank'ın Batıkent'te bulunan daireleri 131 bin TL'den Çankaya Cemal Gürsel Caddesi üzerindeki 12 daire de 179 bin TL'de başlayan fiyatlarla açık artırmaya sunuldu. Açık artırma sonrasında 19 taşınmaz da satıldığı ve toplam olarak 3 milyon 350 bin TL'lik gelir elde edildi