EYG Group ilk projesini nereye inşa edecek?

EYG Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, grup olarak İstanbul’daki ilk projelerini nereye yapacaklarını açıkladı

EYG Group ilk projesini nereye inşa edecek?

Markalı konut sektörünün önde gelen markalarından biri olan Sinpaş'ta 25 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yapan Ömer Faruk Çelik, geçtiğimiz yıl Sinpaş'tan ayrılıp EYG Group'u kurmuştu. EYG ile sektörde ilk gayrimenkul yatırım fonunu kurma çalışmaları yapan EYG Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, orta gelir grubuna yönelik projeler ile kentsel dönüşüm alanında da çalışmalar yapacağını duyurmuştu. 

Ömer Faruk Çelik, bu kapsamda EYG ile ilk konut projesini Kayaşehir'de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çelik, orta gelir grubuna yönelik ulaşılabilir lüks konseptinde bir proje yapmayı planladıklarını söylüyor. 225 bin metrekare satılabilir alanda bin 500 konut, 21 bin metrekare ticari ünite olacak şekilde planlanan projenin Ekim ayında lansmana çıkması planlanıyor. Şirket ayrıca markalı konut projelerinde kalan konut stoklarının pazarlanması konusunda çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Mashattan gibi markalı konut projelerinden alınan daireler dekore edilerek satılıyor. 

Her yıl 120 bin konuta ihtiyaç var
KONUTDER olarak yaptıkları araştırma neticesinde İstanbul'da her yıl 120 bin konuta ihtiyaç duyulduğunu, bunun 30 bininin orta, 20 bininin de orta-üst gelir grubunun talebinden oluştuğuna dikkat çeken Çelik, "Alt gelir grubuna yönelik proje geliştiren neredeyse hiç firma yok. Çünkü arsa maliyetleri fiyatları çok yükseltiyor. Biz de orta gelir grubuna yönelik ulaşılabilir lükslükte proje geliştirme hedefiyle yaptığımız araştırmalar sonucunda Kayaşehir'deki gelişimi gördük. Orta gelir grubunun yaşam alanı burada gelişecek" dedi. 

Bölgede konut metrekare fiyatlarının 3 bin-3 bin 200 TL'ler seviyesinde seyrettiğine dikkat çeken Çelik, Ekim ayında lansmana çıkaracakları projelerinin fiyatlarının da lansmana özel olarak 3 bin TL'nin altında olabileceğini, önümüzdeki dönemde fiyatın netleşeceğini söyledi. 

İntes, EYG ve İntea ortaklığında hayata geçirilecek olan projenin satış ofisinin inşaatı başlarken önümüzdeki haftalarda hafriyat çalışmalarının da başlaması planlanıyor.