EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

Emlak Konut güvencesiyle İntaya, İntes ve EYG ortaklığında inşa edilen Evvel İstanbul projesi görücüye çıktı. EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Başkanı Ömer Faruk Çelik, 678 konuttan oluşan projenin orta sınıfa yönelik olduğunu söyledi

EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

Emlak Konut güvencesiyle İntaya, İntes ve EYG ortaklığında Kayabaşı'nda inşa edilen Evvel İstanbul projesi görücüye çıktı. 700 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Evvel İstanbul projesi 40 bin metrekare alan üzerinde toplam 678 konuttan oluşuyor. 1+1'den 5+1' e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı Kayabaşı Evvel İstanbul projesinde fiyatlar 209 bin TL'den başlıyor.

678 konutluk Evvel İstanbul projesine 10 binden fazla ön talep aldıklarının altını çizen EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Başkanı Ömer Faruk Çelik, "678 konut için 10 binden fazla ön talep aldık. Satış ofisimiz açılmadan müşteriler geldi. 600 dairenin rezervasyonunu yaptık" dedi.

Kayabaşı, orta gelir için ideal
Kayabaşı bölgesinin orta gelir grubu için ideal bir lokasyon olduğuna dikkat çeken Çelik, "Kayabaşı'nda yaklaşık 310 bin kişi yaşıyor. 70 bin konut var. Bölgede yaşayanların ortalama aylık geliri 3- 4 bin TL. Bizim de EYG Grup olarak orta kesime konut üretme hedefimiz vardı. Bölge orta gelir için oldukça ideal. O nedenle buradayız" diye konuştu.

11 yılda 100 bin bağımsız birim geliştirdiklerinin altını çizen Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, "Kayabaşı'nda metrekare fiyatlar geçen yıl bin 800 TL idi bugün ise 3 bin 500-4 bin TL bandına yaklaştı. Bölge gelişime açık. Rakamlar daha da yukarı çıkacak" diye konuştu.

Evvel İstanbul'a komşu yeni proje
Evvel İstanbul projesinin hemen yanındaki parselde yeni bir proje daha geliştireceklerini söyleyen Ömer Faruk Çelik, "10 bin başvurudan maalesef 678 kişiyi ev sahibi yapabiliyoruz. Bizden konut alamayan müşterilerimize özür mahiyetinde Evvel İstanbul'un hemen yan parselinde 700 konutluk bir proje daha geliştireceğiz. Bu projemizi de İntaya, İntes ve EYG Grup ortaklığında yapacağız. Ocak ayında inşaat ve satışına başlamayı planlanıyoruz" şeklinde konuştu.

'Orta sınıfı ev sahibi yapmaya kararlıyız'
Ömer Faruk Çelik, 1 Ocak'ta EYG'yi kurarken strateji olarak gayrimenkul sektöründe 3 bin 500 TL aylık geliri ve bir miktarda birikimi olan orta gelire konut üretmek için yola çıktıklarının altını çizdi. Sektörde üst segmente yönelik konut üretildiğini vurgulayan Çelik, "Biz pazarın yüzde 30-40'lık kısmını oluşturan orta sınıf için proje geliştirmeye devam edeceğiz. Bu projede bunun ilk adımı" diye konuştu.

"EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek" Başlıklı Haberin Galerisi

EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

EYG Grup Evvel İstanbul’la orta sınıfa ev üretecek

Firma Bilgisi: Eyg Grup
Proje Bilgisi: Evvel Istanbul