Eylem Planı’na Dumankaya yorumu

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 64. Hükümet Eylem Planı’nı yorumladı.

Eylem Planı’na Dumankaya yorumu

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 64. Hükümet Eylem Planı’nı yorumladı. Planın ekonomik kalkınma ve Türkiye’nin gelişimi adına olumlu gelişmeler içerdiğini söyleyen Dumankaya, “Plan içerisinde yer alan Kamuda Şeffaflık Paketi kapsamında, kamunun imar planı değişikliklerinden pay alacağının açıklanması Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına destek olacak ve toprağın kâr alanı haline gelmesinin önüne geçecek” dedi.

Toplumsal fayda üretmek adına değer artış payı alınması ile ilgili yapılacak çalışmaları desteklediklerini belirten Dumankaya, “Bu yıl ve geçtiğimiz yıl pek çok platformda Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına destek olacak ve toprağın kâr alanı haline gelmesinin önüne geçecek rant vergisinin hayata geçirilmesi ile ilgili açıklamalar yaptım. Hükümetimizin de bu konuda kamu yararına bir çalışmayı hayata geçirmiş olması sebebiyle kendi adıma ve markam adına mutlu olduğumu söylemeliyim. Rant vergisi dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde önemli bir vergi kalemiyken, Türkiye’de henüz yeni konuşulan bir uygulama” diye konuştu.