Facebook kasaba kuruyor

Facebook, her türlü sosyal aktiviteyi barındırdığı tesislerini, yerleşim birimine çevirmeyi planlıyor

Facebook kasaba kuruyor

11 Ekim 2013 / emlakwebtv
Facebook kasabası; Facebook ’un merkezini barındıran Menlo Park, California’daki çalışan sayısı ve yapılaşması giderek büyüyor. Dünyanın en büyük sosyal ağı, yeni projesiyle işyerini terk etmek istemeyen çalışanlarına yeni bir alternatif sunacak. Şirketi yaptığı açıklamada, çalışanlar için 394 birimli hane içeren bir kasaba inşa edilmesinin planlandığı belirtildi.

120 milyon dolarlık proje; Anton Menlo kasabası
120 milyon dolarlık proje kapsamında inşa edilmesi düşünülen Anton Menlo adındaki kasaba, yaklaşık 60 bin metrekarelik alana kurulacak. Kasaba, spor tesislerinden hayvan barınağına kadar her türlü hizmeti içerecek.

Facebook planı, her bir işyerinin yetişkinler için çocuk bahçesini andırdığı ve mesai saatlerinin geçerli olmadığı Silikon Vadisi’ndeki işyerini anlayışını yeniden tanımlayacak bir girişim olacağı söyleniyor

facebook: “emlak sektörü için önemli bir katkı”
Facebook’un bir sözcüsü, basına yaptığı açıklamada, emlak sektörü için önemli bir girişim yaptıklarını belirterek, “Kampüsümüze yakın bir noktada konaklama imkanı sunacağımız için heyecanlıyız... Facebook’ta çalışan insanların yaptıkları işin ödüllendirici olduğuna ve misyonumuza inandığını bildiğimiz için bunu yapıyoruz” dedi.