Fatura sorgulama dönemi başladı

EPDK tarafından hazırlanan elektrik fatura hesaplama modülü ile tüketiciler, ödeme bilgilerinin doğru olup olmadığını sorgulama şansına kavuştu

Fatura sorgulama dönemi başladı

3 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Elektrik faturalarını hesaplama modülü 3 Temmuz itibariyle yürürlüğe girdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurum tarafından hazırlanan modül ile birlikte tüketiciler, kurumun internet sayfasındaki sorgulama modülüne fatura bilgilerini girerek bedeli sorgulama şansına sahip oldu.

Son dönemlerde elektrik faturaları ile ilgili olarak gelen yoğun şikayetler üzerine harekete geçen EPDK, tüketicilere kendilerine ait faturaların doğruluğunu sorgulama imkanı sağlamak üzere harekete geçti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, söz konusu hizmetin gecikme zammı, büyük tüketiciler için güç aşımı ya da kesme açma bedeli gibi ilave ücretleri içermediğine dikkat çekti. Yılmaz, tüketicinin söz konusu ilaveleri fatura hesaplama modülü ile hesaplanan tutara ilave etmeleri gerektiğini belirterek: 'Yeni dönemde tüketici memnuniyeti kurum ve dağıtım şirketleri için çok önemli hale gelmiştir.' dedi.