Fera Grup'tan TL'ye geçiş hamlesi

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanmayı dikkate alan Fera Grup, fiyat listelerini TL'ye çevirme kararı aldı

Fera Grup'tan TL'ye geçiş hamlesi

Döviz kurlarında son dönemde yaşanan dalgalanmaları göz önünde bulunduran Fera Grup, Ümraniye projesindeki fiyat listelerini TL'ye devirdiğini açıkladı. Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül de, projenin yüzde 50'sinin şimdiden satıldığını duyurdu. 

Fera Grup liste fiyatlarını TL'ye çekti
Kartal ve Ümraniye projelerinde satışlarını tüm hızıyla sürdüren Fera Grup, dövizdeki dalgalanmalar nedeniyle TL'ye geçme kararı aldı. Ümraniye'de devam eden ve iş dünyasına dönük olarak gerçekleştirilen satışlarda TL'ye dönüş kararı aldıklarını söyleyen Gül, kısa sürede yüzde 50'lik kısmının satışının tamamlandığı projenin yatırımcının büyük ilgisini çektiğini söyledi. 

 

Fera Grup'ta TL'ye geçiş hamlesi

 

İç piyasanın kurda yaşanan istikrarsızlık nedeniyle baskı altına girdiğini vurgulayan Mehmet Gül:

"Bu süreçte dalgalanan kur her kesimi sıkıntıya sokuyor. Gayrimenkulde de hem alıcı hem satıcı için alışverişi zorlaştırdığı için biz Ümraniye projesindeki dolar fiyatlarını TL’ye sabitledik. Tabii tüm ekonomi için esas olan sadece döviz kuru değil. Bizler siyasette ve ekonomide daha istikrarlı bir atmosferin yeniden oluşmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Gül, projeje Suudi Arabistan ve Katar'dan da taliplerin bulunduğunu belirterek, 10 milyon dolar yatırım değerine sahip binanın tamamlandığında 50 milyon dolarlık bir değer yaratacağını da sözlerine ekledi.

Fera Business Ümraniye fiyatları
Büyüklükleri 86 metrekare ile 763 metrekare arasında değişen ofisler barındıran Business Ümraniye'de metrekare fiyatları ise 8.100 TL+KDV olarak belirlendi. Peşin ve banka kredili ödemelerde yüzde 10 indirim avantajı sunulan projede ayrıca yüzde 50 peşinatın ardından kalan miktarın vade farksız 8 taksitle ödenmesi de mümkün olacak. 

Fera Business teslimleri
Projede teslimler Nisan 2017 tarihinde yapılacak. 

Firma Bilgisi: Fera Group
Proje Bilgisi: business ümraniye