Ferko, Ilgaz Mountain'i tanıttı

Bu yıl 20'inci kez düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na katılan Ferko, Ilgaz Mountain Hotel&Resort projesinin tanıtımını gerçekleşti.

Ferko, Ilgaz Mountain'i tanıttı

Bu yıl 20. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı katılımcılarından Ferko, yeni projesi Ilgaz Mountain Hotel&Resort projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Ilgaz Dağı'nda inşa edilecek olan projenin 30 milyon dolara malolması bekleniyor.

Ferko'dan Ilgaz'a dev yatırım
Geçtiğimiz yıl inşaat çalışmalarına başlanan ve toplamda 12 bin 700 metrekarelik bir kapalı alana sahip Ilgaz Mountain Hotel&Resorts, toplamda 261 oda ve 538 yatak kapasitesine sahip olacak. Projeyle ilgili bilgi veren Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, konaklama, balo ve konferans hizmetleri ile aynı anda 800 kişiye hizmet verecek olan tesisin, dört mevsim açık olacağını belirtti. Meriçten, yeni tesisin SPA ve sağlık alanında yüksek kalite için gerekli adımları atacağını da vurgulayarak:

"Ilgaz Mountain Resort’ün yenilenmesi ve Ilgaz Mountain Otel’in yapımı için yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırım yaptık. Buraya yapmış olduğumuz yatırımla hem bölgenin gelişimine hem de Ilgaz’ın turizmdeki haklı yerini elde etmesine katkı sağlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Ferko, Ilgaz Mountain'i tanıttı

1.750 metre yükseklikte dört mevsim tatil
Ilgaz Dağı Milli Park'ı içerisinde yer alan ve 60 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu Ilgaz Mountain Hotel&Resotrt, 1.750 metre yükseklikte konumlanıyor. Projenin, Türkiye kış turizmi için en elverişli lokasyonlardan biri üzerinde yükseldiğini hatırlatan Gökçe Meriçten, ulaşımın Kastamo Havaalanı'nın hizmete girmesiyle birlikte çok daha kolay hale geldiğini belirtti. Meriçten:

"Bugün İstanbul’dan Kastamonu’ya uçuş süresi 55 dakika, havaalanından Ilgaz’a ise 20 dakikada gidilebiliyor. Dolayısıyla toplamda 1,5 saatlik yolculuk ile yılın her mevsimi doğanın sunduğu tüm konforu misafirlerimizin yaşama şansı bulunuyor.”  dedi. 

Firma Bilgisi: Ferko Inşaat
Proje Bilgisi: ılgaz mountain hotel&resort