Ferroli'den çevreye duyarlı bir öneri

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir açıklama yayınlayan Ferroli Isı Pompası Sistemleri, yenilenebilir enerji kaynağından elde edilecek ısıyı kullanarak, yaşam alanlarındaki konfor ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini söyledi

Ferroli'den çevreye duyarlı bir öneri

4 Haziran 2014/Emlakwebtv
Yenilenebilir enerji kaynağından elde edilecek ısıyı kullanarak yaşam alanlarındaki konfor ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Ferroli, Isı Pompası Sistemleri ile hem enerji verimliliği, hem de işletme maliyetlerinin aşağıya çekilmesiyle yüksek tasarruf hedefliyor.

Yüzde 30 enerji tasarrufu
Isı pompalarının geleneksel ısıtma sistemlerine göre çok daha yüksek enerji seviyelerine ulaşmayı sağladığını belirten Ferroli, gereken enerjinin çok önemli bir kısmının doğrudan çevreden elde edildiğine dikkat çekti.Çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duyan "ısı pompaları" çalışmak için fosil yakıt kullanan geleneksel bir ısıtma sistemine kıyasya ilgili atık gaz emisyonlarını yüzde 30'oranında azaltıyor.

Düşük işletme maliyeti
Isı pompaları ve gelişmiş kontrol sistemleri tarafından sağlanan yüksek enerji verimliliği, sistemin tüm bileşenleri arasında maksimum sinerjiyi sürekli hale getirerek sistemin tüm yıl boyunca genel verimliliğini optimize ediyor. Bu sayede de  işletme maliyetlerini önemli oranda düşürüyor. Böylece mekanın konforunu sağlamak için gereken enerji daima en verimli biçimde, atık üretmeden sağlanabiliyor.

Isı pompaları ayrıca soğutma sistemlerinde kullanmak üzere soğuk su da üretebiliyor. Böylece soğuk su sistemde çevrilir ve fancoiller vasıtasıyla ortam soğutmasında kullanılıyor.