Fethiye teleferik projesinin temeli 2017'de atılacak

Fethiye Babadağ'da hayata geçirilecek olan teleferik projesinin 2 ay içinde ihaleye çıkacağı açıklandı

Fethiye teleferik projesinin temeli 2017'de atılacak

Fethiye Babadağ'da hayata geçirilecek olan teleferik projesinin 2 ay içinde ihaleye çıkacağı açıklandı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, bütün izinlerin alınmasının ardından Muğla Valisi, milletvekilleri, Muğla STK başkanları ile Babadağ'da bir araya geldi. 

Fethiye teleferik projesinin 2 ay içinde ihaleye çıkacağını, 2017 yılında ise temelinin atılacağını söyleyen Arıcan, destek verenlere teşekkür etti. Fethiye teleferik projesi tamamlandığında, Babadağ'a yılda 500 bin kişinin çıkması hedefleniyor. Proje açıldığında, Ölüdeniz'den Babadağ'a teleferik ile çıkılabilecek. Babadağ teleferik projesi ortalama 50 milyon liraya mal olacak. 

Babadağ Teleferik Projesi bölgeye ne kazandıracak? 

* Zirveye çıkmak daha kolay ve güvenli olacağından yamaç paraşütü yapanların sayısında ciddi bir artış yaşanacaktır. Bu, Babadağ’ın yamaç paraşütü alanında gerek pistler ve sosyal tesisleri gerekse ulaşım koşulları bakımından dünya markası olmasını sağlayacaktır.

* Zirveye yaz - kış rekreatif amaçlı ziyaretler düzenlenebileceğinden turizm sezonunun uzatılması sağlanacaktır.

* Tarihi Likya Yolu’nun buradan geçmesi ve yeni doğa yürüyüşü (trekking) rotalarını içinde barındırması dolayısıyla, bu sporu yapan turistler için yeni bir çekim merkezi olacaktır.

* Babadağ, tur güzergâhlarına dahil edilerek ziyaretçi sayısı artırılacak ve bölgeye yeni bir turizm ürünü kazandırılacaktır.