Fi-Life’da yıkım başlıyor

Fi Yapı’nın Esenyurt’ta hayata geçirdiği 1048 konutluk proje, Esenyurt’a ait yeni imar düzenlemesi doğrultusunda yıkılıyor

Fi-Life’da yıkım başlıyor

7 Şubat 2013 / emlakwebtv
Fi Yapı’nın Esenyurt’ta hayata geçirdiği 1048 konutluk Fi-Life projesi , Esenyurt’a ait yeni imar düzenlemesi doğrultusunda yıkılıyor, yıkım işleminin ise 15 günde tamamlanması bekleniyor. Yıkım sonrasında 1048 daireden, 468 daireye düşecek proejenin 12 bin metrekarelik ticari alanı ise 4 bin metre ile sınırlı kalacak.

Uygun fiyatlarıyla öne çıkan ve ciddi satış rakamlarına ulaşan projeleri, mağdurları nedeniyle de gündemde kalan Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın konu ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle:
“Dairelerin tamamına yakınını sattığımız projeyi, Esenyurt Belediyesi planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildiği gerekçesiyle durdurdu. Daire sayısı 468'e, 12 bin metrekare olan ticari alan ise 4 bine düşürüldü. Projenin devam etmesinin mümkün olmadığını anladıktan sonra da 15 Mayıs 2012'de tüm müşterilerimizin sözleşmelerini noter kanalıyla fesh ettik. Daire sahiplerinin yüzde 60'ının parasını iade ettik.”