Fikret İnan teslim oldu

Yürütülen FETÖ soruşturmasıyla ilgili olarak hakkında gözaltı kararı alınan Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan, avukatıyla birlikte Anadolu Adalet Sarayı'na geldi.

Fikret İnan teslim oldu

Geçtiğimiz hafta iş dünyasına yönelik olarak genişletilen FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan'ın Anadolu Adalet Sarayı'na geldiği açıklandı. İnan'ın avukatı, firar  haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek: "Sayın İnan hakkında yakalama kararı yoktu..." dedi. 

Fikret İnan Adliye'de
FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan, ancak ifadesini vermeden firar ettiği yönünde haberler çıkan Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan, avukatıyla birlikte Anadolu Adalet Sarayı'na geldi. C blokta yer alan polis noktasına gelen ve polis ekipleri tarafından teslim olmak istediğini bildirir tutanak tutulan Fikret İnan, ilk ifadesinin alınmasıyla birlikte Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı'na sevk edildi. 

Avukat Canbolak: Firar haberleri doğru değil
Fikret İnan'ın firar ettiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Avukat Halil Canbolat,İnan hakkında arama kararının bulunmadığını, kendisinin de bilgi amaçlı şifai olarak davet edildiğini vurguladı. Canbolat, İnan'ın şehir dışında bulunduğunu,  avukatları olarak Pazartesi günü İstanbul'da olacağı bilgisini savcılığa aktardıklarını da belirterek:

"Bu sabah da ifade için adliyeye gledik. Polis noktasında da araması olmadığı ortaya çıktı. Savcı bey de kısa bir süre sonra ifadesini alacak..." dedi.