Fikirtepe çözüme kavuştu

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Bakanlık çalışmalarıyla Fikirtepe'nin bütünüyle çözüme kavuştuğunu söyledi

Fikirtepe çözüme kavuştu

24 Haziran 2014/Emlakwebtv
 Fikirtepe’deki kentsel dönüşümle ilgili olarak konuşan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hiç bir sorun kalmadı" dedi.

Nuhoğlu, kentsel dönüşüm projesinin bölgenin çehresini değiştireceğini ve İstanbul'un en gözde semti haline geleceğini belirterek: "Kazı ruhsatımızı aldık. Talep topluyoruz. Prosedürleri yerine getiren bütün bfirmalar ruhsatlarını alabiliyor. Fikirtepe İstanbul'un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak" dedi. 

İstanbul'un en önemli caddelerinin ışığını tek bir semte topalacaklarını belirten Nuhoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle Fikirtepe adına yaraşır bir şekilde kentsel dönüşüm yaşanacağına inancımız tam. Fikirtepe'deki dönüşüm sıradan bir değişim değil. Bölge, yapılaşmada İstanbul'un yeni yüzü olacak. 1 buçuk milyon metrekarelik bir alanda, tümünde iddialı birbiriyle yarışan son teknolojinin kullanıldığı projeler var. Halkımızın güvenli konutlarda yaşayabilmesi Nuhoğlu İnşaat olarak bizim en temel önceliklerimizden bir tanesi. Projemizi master anlamda, yollarından parklarına sosyal donatı alanlarına kadar tümünü bitmiş olarak düşününce modern kentleşmenin yeni adı 'Yenitepe Kadıköy' olacak."