Fikirtepe’de bilgilendirme ofisi açılıyor

Camii’nin temel atma törenine katılan Bakan Erdoğan Bayraktar Fikirtepe’de vatandaşın bilgilendirilmesi için ofis kuracaklarını söyledi

Fikirtepe’de bilgilendirme ofisi açılıyor

06 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik bakanı Bayraktar Çamlıca Camii’sinin temel atma töreninde Fikirtepe’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bayraktar, Fikirtepe’de vatandaşı bilgilendirmek için ofis kuracaklarını açıklayarak; bayramdan sonra, Fikirtepe’deki projelere ruhsat vermeye başlayacaklarını söyledi.

Bayraktar: “Bu hem İstanbullumuza, hem Fikirtepe’ye hem de Kadıköy’e uygun bir imar planı oldu”
Bakan Bayraktar’ın konuşması şöyle: “Bir planları onayladık. Burada yapmak istediğimiz, ruhsat sürecini hızlandırmaktır. Amacımız; yeşil alanları biraz daha artırmak, yolları genişletmek ve hak sahibi insanlarımızın bir an evvel evlerine kavuşmasını için işi hızlandırmak. Kesinlikle orada sözleşme yapmış müteahhitlerin ve arsa sahiplerinin bir kaybı olmadan düzenleme yapmak istiyoruz. Bu hem İstanbullumuza, hem Fikirtepe’ye hem de Kadıköy’e uygun bir imar planı oldu. Bundan sonra bu yapılan planla avam projeleri bize kentsel tasarım tarzında getirecekler ve orada bir bütünlük sağlanacak. Yeliş alanlar oluşacak. Yollar oluşacak, otoparklar oluşacak. Kendi içerisinde bir bütünlük oluşacak. Bayramdan sonra, kısa süre içerisinde o bölgedeki vatandaşlar, firmalar avam projelerini getirdiği ölçüde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İBB ve Kadıköy Belediyesi olarak üçlü konsorsiyum ile ruhsatları vereceğiz. Ayrıca o bölgedeki vatandaşların bilgi alabilenleri için ofis kuracağız”