Fikirtepe'de ibre olumluya döndü!

Çevre Bakanlığı'nın kamulaştırma kararını değerlendiren Uğur Dumankaya: 'Fikirtepe'de ibre olumluya döndü' dedi

Fikirtepe'de ibre olumluya döndü!

3 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Fikirtepe'de 15 gün içerisinde anlaşma sağlanamaması halinde kamulaştırmaya gidileceğini açıklamasının ardından inşaat firmaları çalışmalarına hız verdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, 700 dairelik proje için Ağustos ayı içerisinde yıkımlara başlayacaklarını söyledi.

900 milyon liralık proje
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kamulaştırma  kararının bölgedeki yatırımcılar ve hak sahipleri için ibreyi olumluya çevirdiğini vurgulayan Dumankaya: 'Fikirtepe için herhangi bir sorunun kalmadığını öngörüp, iki adada yatırım kararı aldık!' ifadesini kullandı. Kararla birlikte çalışmalarına hız verene Dumankaya firması, 25 dönüm büyüklüğünde iki parsel üzerindeki yıkımlara Ağustos ayı içerisinde başlamayı planlıyor. Dumankaya projenin toplamda 900 milyon liraya mal olacağını açıkladı.

Çevre Bakanlığı'nın kararıyla alınan kamulaştırma kararı ise, henüz bir anlaşma sağlayamamış hak sahipleri üzerinde büyük baskı oluşturmaya başladı. Bölgedeki hak sahiplerinin yüzde 10'u halen herhangi bir anlaşmaya imza atmadı.