Fikirtepe'de kamulaştırma dönemi başlıyor

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm sürecindeki tıkanıklığı aşmaya yönelik olarak geliştirilen ‘kamulaştırma’ hamlesi hız kazandı. Firmalar mal sahiplerine tebligat göndermeye başladı

Fikirtepe'de kamulaştırma dönemi başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecindeki tıkanıklığı aşma amacıyla geliştirilen ‘kamulaştırma’ kararı uygulamaya geçiyor. İstanbul’da girişimci firmalarla buluşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, ‘kamulaştırma’ kararının acil biçimde uygulanacağını belirterek, firma sahiplerine, yüzde 99 oranındaki anlaşmalardan başlamak üzere, sözleşmeye yanaşmayan mal sahiplerine tebligat gönderme önerisinde bulundu.

Yürütülen çalışmalar doğrultusunda, mal sahiplerine acele kamulaştırma kapsamında tebligat gönderilmesini düzenleyen bir yazıyı firmalara gönderen Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürlüğü, yüksek anlaşma oranlarına sahip parsellerden başlamak üzere  harekete geçilmesini istedi.  Söz konusu yazı ile harekete geçen Vartaş, Mutlu, Usta, Pana Yapı-Selimoğlu İnşaat gibi firmalar mal sahiplerine tebligat göndermeye başladı.