Fikirtepe’de Teknik Yapı’nın Concord rüzgarı esti

Teknik Yapı, Türkiye’deki kentsel dönüşüm projelerinin pilot uygulaması olan Fikirtepe’de ruhsat ve tüm izinleri alınarak satışa çıkan ilk proje unvanını taşıyan Concord İstanbul’un yüzde 52’sini 10 günde sattı

Fikirtepe’de Teknik Yapı’nın Concord rüzgarı esti

2 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Teknik Yapı, toplamda 1.175 rezidans daireden oluşan Concord İstanbul projesinin ilk etabını oluşturan 622 rezidansın yüzde 52’sini gelen yoğun talep sonucunda ilk 10 günde sattı. Concord İstanbul’un Anadolu Yakası ve Kadıköy’ün merkezinde konumlanmasına ek olarak hem homeofis hem de rezidans özelliği taşıması, yatırımcıların ve yaşam amacıyla talepte bulunanların tercihi oldu.

Concord İstanbul’un birden fazla avantaj sağladığı için böyle bir satış başarısı yakaladığını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Türkiye’nin ilk kentsel dönüşüm projesi olduğu için, projemize İstanbul dışından gelenler bile oldu. Bağdat caddesinde oturup, 10 yıl sonrasına yatırım yapanlar var. Önümüzdeki yıllarda Anadolu yakasının ticaret merkezi olacağını düşünen ve homeofis ihtiyacını şimdiden karşılamak isteyen kurumsal firmalar da daire sahibi olanlar arasında yer aldı” açıklamasını yaptı.

‘Yaşamak için satın aldılar’

Yaşam amaçlı taleplerin öne çıktığını belirten Umut Durbakayım, gerçekleşen satışlardaki 27 - 37 yaş arası genç nüfus oranının yüzde 35 seviyesinde olduğunu kaydetti. Durbakayım. Yeni çiftler ve çocuksuz aile ağırlığının hakim olduğu satışlarda 1+1 tipi rezidansların da 2+1 ve 3+1 tiplerinde olduğu gibi yaşam alanı olarak görüldüğünü belirtti.

Refah bir yaşam alanı sunan rezidans dairelerde tavan yüksekliği net 2.78 metre olarak dikkat çekerken, otel ve tatil köylerinde olduğu gibi kanal tipi klima sistemi, oda ve salonlarda hazır olarak teslim edilecek. Tüm daire cephelerin yüzde 75’i cam olan ve gün ışığından faydalanacak olan rezidans sahipleri, ayrıca beş katlı kapalı otoparkta en az bir araçlık alana sahip olacak. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı