Fikirtepe’den sonra Çeşme’ye uzandı

Selimoğlu Grup, Fikirtepe’ki kentsel dönüşüm sürecini ve Çeşme’deki yeni yatırımlarını açıkladı. Şirket, Çeşme'de 80 milyon TL'lik bir yatırımla, 240 villadan oluşan Selimoğlu Çeşme projesine başladıklarının haberini verdi

Fikirtepe’den sonra Çeşme’ye uzandı

20 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

Fikirtepe'de ruhsat alma sürecini broktratik engellere rağmen sürdürdüklerini ifade eden Selimoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, bu dönüşümün Türkiye'ye örnek olacağını, bugün metrekaresi 5.500- 6000 TL olan bölgede yaşam başladığında 16- 17 bin TL'lere talaffuz edileceğini vurguladı. Öte yandan sektörde yazın yaşanan durgunluğu yeni yatırımlarla fırsata çevirdiklerini belirten Selimoğlu, Çeşme'de 80 milyon TL'lik bir yatırımla, 240 villadan oluşan Selimoğlu Çeşme projesine başladıklarının haberini verdi.

Fikirtepe'de ruhsat alma sürecinin en geç 2 ay içinde tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Hızır Selimoğlu, öte yandan İstanbul'dan sonra yer aldıkları en önemli bölge olan Çeşme'deki yatırımlarına yeni bir proje ile devam edeceklerini açıkladı.

Çeşme'nin bir eğlence ve tatil mekanı olarak Bodrum ile çekiştiğini, grup olarak da Çeşme'deki yatırımları aracıığıyla bölgede büyük bir paya sahip olduklarını ifade eden Hızır Selimoğlu, "Yaklaşık 80 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz Selimoğlu Çeşme villalarını teslim etmeye başladık. Bu yatırımla tolamda 1 yıl içerisinde 240 villa inşa etmiş olacağız. Fiyatlar 450 bin TL ile 1 milyon 100 bin TL arasında değişiyor. Çeşme'nin her bölgesinde varız. Bölgedeki yatırım görüşmelerimiz hızla devam ediyor." diye konuştu.

"Fikirtepe metrekare fiyatları 17 bin TL'leri  bulacak"

Fikirtepe'nin Türkiye'de kentsel dönüşümün pilot projesi olarak Fikirtepe'nin Türkiye'de kentsel dönüşümün pilot projesi olarak diğerlerine örnek teşkil edeceğini ifade eden Selimoğlu, bugün metrekaresi 5.500- 6000 TL olan bölgenin dönüşümü tamamlandığında 17- 18 bin TL'lere talaffuz edileceğini vurguladı. Rutsat sürecinin uzamasını brokratik engelere dayandıran Hızr Selimoğlu, "Ruhsat sürecinin bu denli zor yürüyeceğini bilseydim bile yine de bu projeye girerdim. Bölge lokasyon olarak Anadolu yakasının kalbinde yer alıyor. Bu bölge modern bir yapıya dönüşüyor. Tüm altyapı ve yolları dahişl baştan sonra köklü bir değişim yaşanarak modern bir yapıya bürünüyor."dedi.