Fikirtepe için güç birliği

Sinanlı Yapı ve Yiğit Group Fikirtepe’de proje geliştirmek için güçlerini birleştirdi.

Fikirtepe için güç birliği

Sinanlı Yapı ve Yiğit Group Fikirtepe’de proje geliştirmek için güçlerini birleştirdi. Bölgedeki en büyük arazide hayata geçirilecek proje, konut, ticari alan ve home ofislerden oluşacak. Yıkım ruhsatının geçtiğimiz hafta alındığı projede ruhsatın çıkmasıyla 2016 yılının ilk çeyreğinde inşaata başlanacak. Projenin inşaatı ise ruhsat tarihinden itibaren 24 ayda tamamlanacak.

Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, bölgede daha vizyoner projeler geliştirmek amacıyla Mart 2015’te Yiğit Group’la protokol imzaladıklarını söyledi. Bu ortaklığın şu anda sadece ‘Kadıköy’ projesi için geçerli olduğunu ifade eden Reşit Sinanlı, “Sinanlı – Yiğit ortaklığı olarak şu anda ağırlıklı olarak Kadıköy projesi için çalışıyoruz. Ancak birlikte neler yapabileceğimize de bakıyoruz” dedi.

Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit ise, Kadıköy projesinde kat maliklerinin tamamıyla anlaşma sağlandığının altını çizdi. Projenin yüzde 57’sinin kat maliklerine ayrıldığını vurgulayan Yiğit, “Kadıköy projesinin toplam yatırım tutarı 300 milyon lira” diye konuştu.