Fikirtepe Kraft projesi

Fikirtepe Kraft projesi özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz

Fikirtepe Kraft projesi

Kraft Mimarlık Nazlı Tınastepe ve Hakan Bağcı tarafından 2008 yılında kuruldu. Alışveriş merkezi, konut sitesi, konferans salonu, ofis, ulaşım merkezi, stadyum, otel ve yüksek katlı yapılar gibi büyük ölçekli projelerde mimari proje (konsept , ruhsat, uygulama, koordinasyon) hizmeti veren Kraft Mimarlık konut projeleri şöyle:

-West Side
-Cennet Koru
-Ve Güneşli
-Double Park Residence
-N Residence
-Bursa Green Life
-Kalamış Residence
-Basınköy Gazeteciler
-Sea House Residence
-Yeşilköy Konut

Fikirtepe Kraft projesi özellikleri
Proje Alanı 44.770 m2'dir. Blok Sayısı 2 'dir. Konut Sayısı 251 'dir. Toplu Taşıma vardır. Açık Otopark vardır. Kapalı Otopark vardır. Yeşil Alan vardır. 24 Saat Güvenlik vardır.Mağaza/Ofis vardır.
Konvansiyonel kalıp sistemiyle betonarme inşa edilecek olan binalarda, C 35 Sınıfı yüksek dayanımlı beton ve ST III sınıfı yapısal çelik kullanılacaktır.
Tüm binalar betonarme çift rady e temel sistemi üzerine inşaa edilecektir.

Binalar, yüksek enerji sönüm kapasitesine sahip betonarme çekirdek perdeler ve çerçevelerin birlikte kullanıldığı taşıyıcı sistem omurgasına sahiptir.
Yapı temelleri fore kazık imalatlarıyla doğal zemin sistemi üzerine oturtulmuş, yapıların tasarımında, yapı-temel-zemin etkileşimi dikkate alınarak analizler yapılmış, taşıyıcı sistem davranışını en iyi şekilde tamamlayan ve tüm komşu yapıların, bir bütünleşik sistem üzerine oturtulduğu "Değişken Kalınlıklı Sürekli Radye Temel" sistemi seçilmiştir.
Fore kazık imalatları tüm sistemi birlikte çalıştıracak şekilde analizleri yapılarak hazırlanmış ikinci bir radye temel sistemi ile bağlı olarak yapılacaktır.
Temel, yapı çevresi ve saha yağmur suyu drenaj sistemi yapılacaktır.

Fikirtepe Kraft iletişim bilgileri
Vişnezade Mah. Acısu Sok. Cem Apt. No:11 D:6 Maçka Beşiktaş – İstanbul
Tel: (0 212) 227 99 93
Fax: (0212) 259 29 83
E-mail: info@kraftmimarlik.com