Fikirtepe Platformu kuruldu

Fikirtepe'de Kentsel Dönüşüm çalışmalarını sürdüren 17 Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği üyesi Fikirtepe Platformu'nu kurdu. Platform, bölgede güvenli ve düzenli yapılaşmanın kontrolizasyonunu hedefliyor

Fikirtepe Platformu kuruldu

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm faaliyeti yürüten 17 şirketin kurduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği, Fikirtepe Platformu'nu hayata geçirdi. Temel amacını Fikirtepe'de güvenli ve düzenli yapılaşma olarak belirleyen Platform'un başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu üstlendi.

Fikirtepe Platformu faaliyetlerine başladı
2016 yılının sonlarına doğru yaşamın başlaması planlanan Fikirtepe'de kentsel dönüşüm sürecinin hızlı ve doğru biçimde tamamlanmasını planlayan Platform, Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK; Sinanli Yapı&Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş'tan oluşuyor. Platform yakın zamanda 40 üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu
Platformun amaç ve hedefleri ile ilgili bir açıklama yapan Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, platformun "Fikirtepe'de ortak aklın buluşma noktası"  olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. İnşaat şirketleri açısından yapı kadar altyapı sağlamlığının da önem taşıdığını belirten Nuhoğlu:

 

Fikirtepe Platformu kuruldu

 

"Fikirtepe7de proje geliştiren firmalar olarak, kuruluş altyapısı ne kadar sağlam olursa, ne kadar çok firma oluşturduğumuz platforma katılırsa o denli güçlü bir sinerji oluştururuz. Bizler inşaat firmaları olarak Fikirtepe'yi bütünsel bir proje olarak görüyoruz ve bu semte değer yaratacak bir vizyonla birlikte hareket ediyoruz..." dedi. 

Fikirtepe "sıradan bir dönüşüm" hareketi değil
Nuhoğlu, bölgedeki dönüşüm ve değişim girişiminin yalnızca bir gayrimenkul projesi olarak değerlendirilemeyeceğini, bölgedeki tüm faaliyetlerin bir sosyal dönüşüm projesi olduğunu söyledi. Fikirtepe'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğiyle kentsel dönüşümün önemli bir başarı ivmesi yakaladığını söyleyen Nuhoğlu:

"Fikirtepe'de gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm başarıyla devam ediyor..." şeklinde konuştu.

Fikirtipe'de dönüşümün boyutu
Fikirtepe Kentsel Dönüşümü, Kadıköy'de 1 milyon 350 bin metrekarelik bir alanda hayata geçiriliyor. Proje tamamlandığında 35 bin konut ve 2 bin 500 ticari alan yer alacak. 57 yapı adasına sahip semtte yaşamın 2016 yılı sonunda başlaması planlanıyor