Fikirtepe Projeleri Satılık!

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşaat firmalarının gelişmesine katkı sağladığı Fikirtepe Projeleri Satılık daireleri Emlakwebtv.com ekibi tarafından mercek altına alındı

Fikirtepe Projeleri Satılık!

Fikirtepe İstanbul Anadolu Yakasında Kadıköy’e bağlı bir yerleşim yeri olup, son birkaç yıldır konut sektöründe oldukça büyük değişimler yaşamıştır. Gerek şirket yatırımcıları gerekse gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan Fikirtepe’de büyük ve ilgi çeken, ses getiren bir kentsel dönüşüm çalışması devam ediyor.

Yıllarca süren Fikirtepe anlaşmazlıklarını çözüme kavuşturmak için dernekler ve platformlar da kurulmuş olup, yıkım kararı olan 57 adadan sadece 14'ünde yıkım yapılıyor ve 21 tanesinde neredeyse yüzde 100'e yakın anlaşma sağlanmış durumda. Fikirtepe’de çalışmaları devam eden şirketler arasında Teknik Yapı, Baysaş İnşaat, Anka Yapı, Nuhoğlu İnşaat, Şua İnşaat, Ekşioğlu İnşaat, Selimoğlu İnşaat ve Emay İnşaat yer alıyor.

 

Fikirtepe Projeleri Satılık!

 

Fikirtepe İnatçısı
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında firmalardan birini zorlayan A.D adlı vatandaş, evini yıktırmamak için direndi.  2 katlı binanın sahibi A.D.. A.D’nin binasının çevresindeki tüm evler proje kapsamında yıkıldı. Ancak anlaşma sağlanamadığı için A.D.’nin boşalttığı binası yıkılamadı. Son olarak anlaşmaya varılınca proje çalışmaları hızla başladı.

Fikirtepe Projeleri

1.Velvet Towers
250 milyon TL yatırım değerine sahip Velvet Towers projesi 24 bin 120 metrekarelik arazi üzerinde 26 katlı 3 bloktan meydana geliyor. Palma D'oro May İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Omega Mimarlık tarafından tasarlanan Velvet Towers projesinde; 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve penthouse daire seçenekleri bulunuyor. Projedeki stüdyolar 40 metrekareden, 1+1 daireler 60 ila 65 metrekareden, 2+1 daireler 80 ila 90 metrekareden, 3+1 daireler ise 115 ila 135 metrekareden meydana geliyor. Penthouse'lar ise 12 adet ve 430 metrekare büyüklüğe sahip.

Velvet Towers adres bilgileri: Eğitim Mahallesi Muratpaşa Caddesi Göztepe - Kadıköy - İstanbul 

2.Brooklyn Dream

Fikirtepe Projeleri Satılık!


13 bin 204 metrekare alan üzerinde yükselen Brooklyn Dream projesi satılık daire büyüklüklerinin 55 metrekare ile 255 metrekare arasında değişiyor. Brooklyn Dream 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinden oluşuyor.  Brooklyn Dream projesinde toplam 800 adet  daire bulunuyor. 

 

Brooklyn Dream Fikirtepe adres bilgileri: Fikirtepe, Yumurtacı Abdi Bey Cad. Barış Sok. Kadıköy/İstanbul

3.Alya Life
214 adet dairenin yer aldığı Alya Life 3 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Alya Life Residence projesi daire alanları 35 metrekare ile 153 metrekare arasında değişiyor. Ekşioğlu Yapı'nın İstanbul Kadıköy'de hayata geçirdiği Alya Life Residence 19 katlı tek bloktan meydana geliyor. 

Alya Life Residence adres bilgisi: Fikirtepe Mahallesi Yumurtacı Abdi Bey Caddesi. Barış Sokak. No: 1 Kadıköy - İstanbul 

4.Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları

Fikirtepe Projeleri Satılık!


1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin bulunduğu  Ceylan İnşaat tarafından hayata geçirilen,  5 bin 760 metrekarelik alan üzerindeki Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları 192 adet daireden meydana geliyor. 24 katlı tek bloktan oluşan Muhteşem Yeni Yüzyıl, dairelerin yanı sıra 6 adet ticari alan ve 9 ofisten oluşuyor. 

 

Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları adres bilgileri: Eğitim Mahallesi Kasrı Ali Caddesi No: 39 Fikirtepe, Göztepe, Kadıköy - İstanbul 

5.Evim Kadıköy
Evim Kadıköy Fikirtepe’de Anka Yapı tarafından 36 bin 600 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçiriliyor. 2 bin 500 dairenin yer aldığı Evim Kadıköy stüdyodan 5+1 daire tiplerine yer veriyor. Evim Kadıköy satılık daire büyüklükleri 46 metrekare ile 696 metrekare arasında değişiyor.

Evim Kadıköy adres bilgisi: Merdivenköy mah. Mandıra Cd. Yıldırım sok. No:55 Kadıköy / İstanbul

6.Brooklyn Park

Fikirtepe Projeleri Satılık!


Selimoğlu Group ve Pana Yapı imzası ile hayata geçirilen Brooklyn Park, 14 bin 500 metrekare arsa alanda yükseliyor. Brooklyn Park'ta alanları 55 metrekare ile 255 metrekare arasında değişen ve 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 olarak tasarlanan daire seçeneklerine yer veriliyor. 2017 yılının Mayıs ayında teslim edilmesi beklenen Brooklyn Park’ta toplam 731 adet daire ve 13 adet ticari birim bulunuyor.

 

Brooklyn Park adres bilgileri: Mandıra Caddesi No 212 Fikirtepe / Kadıköy

7.Concord İstanbul
Toplam 1.173 adet dairenin bulunduğu Concord İstanbul daire büyüklükleri ise 48 metrekare ile 133 metrekare arasında değişiyor.  Concord İstanbul'da 46 adet stüdyo, 348 adet 1+1, 182 adet 2+1 ve 41 adet 3+1 daire bulunuyor. Teknik Yapı tarafından 11 bin 504 metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen Concord İstanbul’un 2017 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Concord İstanbul adres bilgileri: Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdi Bey Cad. No:15 Kadıköy – İstanbul

8.Kentplus Kadıköy
Kentplus Kadıköy teslimleri için 2016 yılı düşünülüyor. 27 bin 383 metrekare arsa alanı üzerinde yer alan Kentplus Kadıköy 1+1’den 4+14’e kadar daire tiplerinden meydana geliyor. Kentplus Kadıköy daire büyüklükleri 25 metrekare ile 195 metrekare arasında değişiyor. Kentplus Kadıköy tasarımlarını Mimar Ömer Çamoğlu yapıyor. 

Kentplus Kadıköy adres bilgileri: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi 93/A Barış Apartmanı Ziverbey - Kadıköy, İstanbul

Fikirtepe nerede?
İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Fikirtpe Kadıköy ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Söğütlüçeşme ile komşu olan Fikirtepe merkezi konumuyla dikkat çekmektedir.

 

Fikirtepe Projeleri Satılık!