Fikirtepe’ye dev bir proje daha geliyor

Fikirtepe'de başlatılan kentsel dönüşüm kapsamında Selimoğlu Group ve Pana Yapı’nın ortaklığında bölgede dev bir proje hayata geçecek

Fikirtepe’ye dev bir proje daha geliyor

03 Mart 2014 / emlakwebtv
Selimoğlu – Pana Yapı ortaklığının Fikirtepe'deki proje alanlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle yıkım çalışmaları başlatıldı. İstanbul’un kentsel dönüşümünde en aktif firmalar arasında yer alan Selimoğlu Group ve Pana Yapı, Fikirtepe’de 12’ler camii mevkinde 14 bin 500 metrekare arsa üzerine yaklaşık 750 konut hayata geçiriyor.

Selimoğlu Group ve Pana Yapı, Fikirtepe’de 3 ayrı noktada geliştireceği projelerle binlerce insanı sağlıklı, markalı, nitelikli ve ayrıcalıklı konutlarda yaşaması için ortam hazırlıyor.

Fikirtepe’deki dev projenin temeli için sayılı günler kaldı
Bölgede devasa ölçüde projeler geliştirecek olan Selimoğlu Group ve Pana Yapı ortaklığı, imar planlarının onaylanması ve mülk sahipleri ile varılan anlaşmalar sonrasında kısa süre içinde projenin temellerini atacak.

Selimoğlu: “Artık Fikirtepe’deki projelerimize başlayabiliriz”
Fikirtepe'de 3 ayrı adada toplamda yaklaşık 2 bin konut yapacaklarını anlatan Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu, Fikirtepe’nin dönüşüm projelerinde Pana Yapı ile ortaklık kurduklarını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın imar yetkilerini İBB’ye devretmesi ile artık daha hızlı hareket edeceklerini anlatan Selimoğlu; “Bir müddetten beri beklediğimiz imar düzenlemeleri ve mülk sahipleri ile yaptığımız görüşmeler artık sonuçlandı. Uzun bir sürecin ardından ruhsat alma aşamasına geldik. Artık Fikirtepe’deki projelerimize başlayabiliriz” dedi.

Ufuk: “Bölgede 2 bin konut inşa edeceğiz”
İstanbul’un kentsel dönüşümünde rol üstlenmekten memnuniyet duyduğunu belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kürşat Ufuk, “2014 yılı için projelendirdiğimiz Fikirtepe projelerimizde mutlu sona ulaşıyoruz. Selimoğlu Group ortaklığıyla Fikirtepe’nin dönüşümünde son derece faal bir şekilde rol üstleniyoruz. Bölgede toplam 2 bin konut ve ticari alanlardan oluşan projeler inşa edeceğiz. İstanbullular’ın mutluluğu, bizim de mutluluğumuz olacak” dedi.