Fikret İnan hakkında tahliye kararı alındı

FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında tutuklanan Fi Yapı Yönetim Kurulu başkan Fikret İnan hakkında tahliye kararı verildi

 Fikret İnan hakkında tahliye kararı alındı

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında tutukluluklanan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan hakkında tahliye kararı alındı. 

Fikret İnan hakkında tahliye kararı
Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, Anadolu Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı'nın,  tutukluk hallerinin devamı talep edilen 4 kişi ile birlikte Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da tahliyesine karar verdi. Hakimlik Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnan'ın yanı sıra, Veli Tan Kiriş, Rebii Metin Görgöç ve İsmail Aksoy'un üzerlerine atılan suçların vasıf ve mahiyeti ile, dosyadaki delil durumları, tutuklamanın tedbir oluşu, suç vasfının değişme olasılğı ve tutuklamayla umulan faydanın adli kontrol tedbiri ile de sağlanabileceği gereçkeleriyle tahliyesi kararı alındı. 

Yurt dışına çıkış yasağı
Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararda söz konusu 4 şüpheli için yurt dışına çıkış yasağı getirirken, en yakın polis merkezine giderek imza atma ve İstanbul il sınırlarını terk etmeme şartı sunuldu. Mahkeme Fikret İnan'ın yanı sıra 11 kişinin de tahliyesine karar verdi.