Fikri Işık Yapı Fuarı'nda Ytong standını ziyaret etti

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar ile buluşan Bakan Fikri Işık, şirketin yeni yatırım planları ve ürünleri hakkında bilgiler aldı

Fikri Işık Yapı Fuarı'nda Ytong standını ziyaret etti

8 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar ile buluşan Bakan Fikri Işık, şirketin yeni yatırım planları ve ürünleri hakkında bilgiler aldı. Ytong standında tavanı ısı yalıtım plağı ürünüyle yalıtılmış özel alanı da ziyaret eden Fikri Işık, ürünü inceleyerek Ytong Isı Yalıtım Plağı’nın binaların yangın güvenliği açısından çok önemli olduğunu ve yapı malzemelerinde inovasyona verilen önemden duyduğu memnuniyeti belirtti.

Bakan Işık ile detayları paylaşan Hinginar, “Enerji verimliliği ve yangın güvenliği gibi konularda öne çıkan “Ytong Isı Yalıtım Plağı”nın üretim kapasitesini önümüzdeki yıl 5'e katlıyoruz. Bu kapasiteyle yapılarda, yılda 1 milyon metrekare, mantolamaya alternatif, yanmaz ısı yalıtımına imza atacağız. Tamamen mineral esaslı, çevre dostu ve “A1 sınıfı yanmaz” bir malzeme olması, ürünü diğer yalıtım levhaları arasından öne çıkarıyor. Malzemenin en önemli farklarından biri de otopark ve bodrum katlardaki tavanların ısı yalıtımında ortaya çıkıyor. “Ytong Isı Yalıtım Plağı”nın bu alanlarda rakipsiz bir ürün olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Ytong’da Yeni Yatırımlar Yolda
Türk Ytong’un 50 yıllık başarısına yakışır bir şekilde yeni yatırımlarla ve inovasyon ürünleriyle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirten Hinginar, üretimi artırmak adına yatırımlara devam edeceklerinin bilgisini vererek, önümüzdeki 5 yılda yapılacak yeni yatırımlarla Ytong üretiminde dünya birinciliğini hedeflediklerini ifade etti.

Firma Bilgisi: Ytong