Filli Boya Coloration'da başrolde duvarlar ve renkler var

Tasarımcı – art direktör Derin Sarıyer, Ümit Ünal'ın Filli Boya Coloration 2015-2016 için belirlediği renk ve kavramlar için bir enstalasyon gerçekleştidi

18 Mart 2014 / Emlakwebtv / Haber:Havva Babaoğlu-Kamera:Ali Budak

Filli Boya, “Coloration 2015-2016 Renk Eğilimleri” adlı yeni bir koleksiyon hazırladı. Geleceğin trend ve renklerini yansıtan bu koleksiyonu, Uluslararası Renk Örgütü(ICC)nin Türkiye temsilcisi olan tasarımcı Ümit Ünal oluşturdu. Ümit Ünal’ın belirlediği kavram ve renkleri yorumlayan tasarımcı Derin Sarıyer ise Filli Boya için bir enstalasyon gerçekleştirdi.

Tasarımcı-trendsetter kimliğiyle tanınan Ümit Ünal ve tasarımcı-art direktör Derin Sarıyer Filli Boya için bu projede bir araya geldi. Bu yıl ikincisi hazırlanan Filli Boya Coloration katolog projesinde ilk kez yer alan Derin Sarıyer Emlakwebtv'ye konuştu. Koleksiyonun stylingini yapan Derin Sarıyer, “Filli Boya ile Ümit Ünal’ın hala devam etmekte olan bir ilişkileri var. Filli Boya’nın konuya bu denli ciddi yaklaşması ve uluslararası alanda rengin kılcal damarlarına hakim Ümit Ünal’ın olması beni heyecanlandırdı. 2015-2016 koleksiyonu için ortaya koydukları renkleri benimle paylaştılar. Ben de bu renklere ithafen bir çalışma hazırladım. Temel işim bu renklere ithafen ettiğim esntalasyonu yapmaktı. Enstalasyonun mikro mimari bir tavırla şiirsel bir mimari kartela olması düşüncesi ile hareket ettim. Renkleri özne olarak ortaya koydum. Bütün öğeleri de renklere hizmet etmesi adına bir çalışma yaptım” şeklinde prejesinin referans kaynakları aktardı.

 

Firma Bilgisi: Filli Boya