Filli Boya’dan ‘Design Soul’

Filli Boya farklı sanat disiplinlerini mimarlık çatısı altında buluşturacağı ‘Design Soul’ etkinliğinin ilkini Ekim ayında YEM’de yapacak

Filli Boya’dan ‘Design Soul’

27 Ağustos 2012 / emlakwebtv
Kurulduğu yıldan bu yana rengin yaşam alanlarında kullanımı konusunda öncülük eden, hayata geçirdiği projelerle dinamik ve vizyoner yaklaşım anlayışı benimseyen Filli Boya, Design Soul etkinliği ile yine bir ilke imza atıyor. Bu yılki teması “Soul of the Colors” olan ve her yıl farklı bir konseptle düzenlenecek etkinlik, renklerin ruhunu keşfetmek üzere, 11 Ekim günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleşiyor.
Design Soul etkinliği mimarlık, tasarım, moda, sinema gibi sanatın farklı disiplinlerinden dikkat çeken konuşmacılara ev sahipliği yapıyor. Başta, Türkiye’nin sinema dünyasındaki uluslararası ismi, tiyatro oyuncusu, çevirmen ve etkinliğin en “renkli” yüzü Serra Yılmaz Design Soul’un moderatörlüğünü üstleniyor. Yılmaz, yılların sahne deneyiminden kazandığı birikimi kendine has esprili üslubuyla aktarırken renkli bir hayatın formülünü sunuyor.
Hayatımıza Dokunan Bir Disiplin Olarak Mimarlık
Design Soul’a bu yıl, tasarım dünyasında “Avrupa’da 40 yaş altı 40 isim” unvanına layık görülen, Danimarkalı bol ödüllü mimar ve tasarımcı Jan Ammundsen, etkinliğe konuşmacı olarak katılıyor. Danimarkalı 3XN’in tasarım ekibinin başında olan Ammundsen, amacının sadece güzel mekanlar yaratmak değil, oradaki kullanıcılarının keyif alabileceği, hissedebileceği, bütünleşebileceği mekanlar yaratmak olduğunu vurguluyor. Ammundsen tasarladığı yapılarda yenilenebilir enerji, sürdürülebilir malzeme, karbon salımı gibi konularda her zaman yaratıcı fikirler sunuyor. Türkiye’ye ilk kez Design Soul için gelen Ammundsen; sürdürülebilirlik, bütünsel tasarım yaklaşımı, rengin rolü gibi konuları kendi projeleri üzerinden aktarıyor.
İç Mekanlar İçin ‘Eşsiz’ Çözümler
Design Soul’un bir diğer önemli konuşmacısı olan, moda tasarımcısı ve trendsetter Ümit Ünal etkinlikte, sürpriz bir başlık ile konukları karşılıyor. Aynı zamanda Uluslararası Renk Komisyonu’nun (ICC) Türkiye temsilcisi olan Ümit Ünal, trendsetter kimliğiyle iç mekanlar için sunduğu ‘eşsiz’ çözümleri tarif ediyor.
Yapılara Değer Katan Yenilikçi Çözümler
Türkiye’de mimarlık dünyasına kazandırdığı önemli yapılarla, her projeyi kendi bağlamı içinde ele alan ve o bağlama değer katacak yenilikçi ve renkli mimari çözümlemeler sunan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık kurucu ortaklarından Kerem Erginoğlu söz alıyor. Yapılarda renk unsurunun bütünsel tasarımdaki yerinin önemine değineceği konuşmasıyla katılımcıları ağırlıyor. 

 

 


Firma Bilgisi: Filli Boya