Filli Boya’dan yeni dönem konsepti: Qatsi

Filli Boya Coloration, İkibinonüç / İkibinondört Renk Eğilimleri konseptinden hayata dokunan renklerin konsepti: Qatsi

Filli Boya’dan yeni dönem konsepti: Qatsi


Filli Boya Coloration başlığı altındaki “Ümit Ünal İkibinonüç / İkibinondört Renk Eğilimleri”nin 6 konseptinden biri olan Qatsi, yaşanmışlıklardan beslenen bir anlatım sergileyerek, yaşanacak olana dair bir yolculuğun öyküsüne çağrışım yapıyor.
 
Qatsi şu cmlelerle tanımlanıyor: “Hopi Kızılderililerinin dilinde “Hayat” kelimesinin karşılığı olan Qatsi, inanılmaz bir kurgu ve hızla değişim içinde olan hayatlara dair başka bir anlatım sergiliyor. Qatsi aslında bir devinim ve döngü anlatımıdır. Durmaksızın içinde yaşadığımız, bazen teslim olduğumuz, bazen karşı durmaya çalıştığımız değişim sürekliliği. Ve sonuç; yeni bir dil ve anlatım. Bu konseptin tüm renkleri tamamen hayattan.”
 
Qatsi renklerinin kullanım alanları
Kontrastların belirginliği sayesinde Qatsi, stüdyolar, salonlar ve loft mekanları, tasarımın iyice vurgulanması istenen mekanlar, ara bölümlerden çok ana bölümler, showroom ve geniş mağaza mekanlarıyla birlikte galerilerde kullanım için oldukça uygun bir atmosfer sağlıyor.
 
Derin kızıl ve acı kahve tonları kuzeye bakan mekanlara sıcaklık katarken, sedefin parlaklığı, taş rengi, kuğu beyazı ve ekru tonlar güneye bakan mekanları serin ve dingin bir hava katabilir.
Siz de geleceğin renklerini yakından tanımak, yaşam alanlarınızı geleceğin renkleriyle dekore etmek ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayın: http://www.filliboya.com.tr/NewColors.aspx

 

Firma Bilgisi: Filli Boya