Filli Boya, karbon salınımına engel oluyor

Yaşanılır bir Dünyanın için karbon salınımlarını azaltmayı hedefleyen Filli Boya Yalıtım ısı yalıtımı ile 1.95 milyon ton karbon salınımına engel oldu

Filli Boya, karbon salınımına engel oluyor

31 Ekim 2013 / emlakwebtv
Filli Boya Yalıtım Grubu – Capatect markası çevreye ve topluma duyarlı olarak gerçekleştirdiği çalışmalarıyla sürdürülebilir bir dünya için çalışıyor. Bugüne kadar yaptığı AR-GE yatırımlarıyla ve şirket genelinde düzenlediği eğitimlerle Filli Boya Yalıtım, çevre bilincinin oluşturulmasını ve bunun sürekliliğinin sağlanmasını en önemli prensip olarak belirledi. Ayrıca şimdiye kadar sürdürülen faaliyetlerle ısı yalıtımının küresel iklim değişikliği ile mücadelede ne kadar önemli olabileceğini bir kez daha kanıtladı.

Dindoruk: “Kurum olarak yeşil iş fırsatı yarattık”
Konuyla ilgili açıklama yapan Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, “Kurum olarak yeşil iş fırsatı yarattık. Son 10 yıl içinde 10 bin’den fazla usta yetiştirdik. Halkı bilinçlendirmek için il il gezdik. Konutlara yaptığımız yalıtımlarla şimdiye kadar 1.95 milyon ton karbon salınımını önledik. Bu rakam, Bolu ormanlarının 1.43 katına karşılık geliyor” dedi.

50 Milyon M2 yalıtım ile 910 Milyon M³ Doğal gaz tasarrufu
Ülkemizde enerjinin %37,2’si binalarda, %32’si sanayide ve %20’si ulaşımda harcanıyor. Binalarda tüketilen enerjinin en büyük payı ise ısıtmadan kaynaklanıyor. Konutlarda tüketilen toplam enerjinin yaklaşık %75’inden fazlası ısıtma ve soğutma için tüketiliyor. Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk “Isı yalıtımı enerji tasarrufu için en önemli araçlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Filli Boya Yalıtım olarak, bünyemizdeki ısı yalıtım sistemleri ile 50 milyon m2 yalıtım yaptık. Yalıtım yapılan binalarda yaklaşık %50 oranında daha az doğalgaz tüketilmesini sağladık. Dolayısıyla da, şimdiye kadar ürünlerimizle ısı yalıtımı yapılmış binalarda yaklaşık 910 milyon m³ doğalgaz kullanımına engel olduk.” dedi.

Çevre ve sürdürülebilirlik politikalarıyla her geçen gün sektöre ve ülkeye katkıda bulunan Filli Boya Yalıtım, çevre dostu ürünleri ve projeleriyle daha iyi bir dünya için çalışmaya devam edecek.

Firma Bilgisi: Filli Boya