Filli boya yalıtım için bir gün değil, her gün çevre günü

Filli Boya Yalıtım; çevreye, sürdürülebilir enerjiye önem çerçevesinde yaptığı çalışmalarla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde iklim değişikliği ile mücadeleye dikkat çekiyor

Filli boya yalıtım için bir gün değil, her gün çevre günü

04 Haziran 2013 / emlakwebtv
Çevreci Tesisleri, Ar-Ge yatırımları ve üretmiş olduğu çevre dostu ürünleri ile her zaman çevre ve insan sağlığına duyarlı olan Filli Boya Yalıtım, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü 1 gün değil, her gün kutluyor ve iklim değişikliğiyle mücadele için başlatmış olduğu kampanya ve projeleriyle sürdürülebilir bir dünya için çalışıyor.

Filli Boya Yalıtım, sürekli gelişme ve iyileşmeyi hedefliyor
Bugüne dek yaptığı AR-GE yatırımlarıyla ve şirket genelinde düzenlenen eğitimlerle çevre bilincinin oluşturulması ve sürekliliğinin sağlanmasını amaçlayan Filli Boya Yalıtım, çevreyle ilgili mevzuat, yasal düzenlemeler ve ilgili mahalli çevre kurulu kararlarına uymanın yanı sıra sürekli gelişme ve iyileşmeyi de hedefliyor. Resmi makamlar, ilgili kuruluşlar, tüketici ve tedarikçiler ile işbirliği içinde, çevrenin kirlenmesine neden olan unsurları kontrol altına almak, azaltmak ve önlemek, geri kazanılması mümkün olan atıkların tekrar değerlendirilmesini sağlamak, geri kazanımın mümkün olmadığı durumlarda ise ilgili mevzuatlara uygun olarak atıkları bertaraf etmek için çalışıyor.

Filli boya yalıtım, her gün daha iyi bir dünya için çalışıyor
Daha İyi Bir Dünya projesi çerçevesinde Türkiye’yi adım adım gezip seminerler düzenleyerek iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda halkı bilinçlendiren marka, yakın zamanda Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından da “En Çevreci Tesis Ödülü”ne de layık görüldü. Ayrıca, üretim ve hizmetlerini gerçekleştirirken enerji kaynaklarını korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya verdiği önem, ISO 50001 belgesiyle tescillendi.

Dindoruk: “Türkiye çapında enerji verimliliği alanında çalışmayı taahhüt ediyoruz”
Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, belirlemiş olduğu enerji politikasında, dünyamızı gelecek nesillere aktarma sorumluğu ile doğal kaynakların sürdürülebilirliği, karbon salınımının azaltılması ve enerji tüketiminin düşürülmesi için sadece şirket içinde değil tüm Türkiye çapında enerji verimliliği alanında çalışmayı taahhüt etmektedir. Dindoruk, “Kurum olarak son 10 yıl içinde 10 bin usta yetiştirerek yeşil iş fırsatları yarattık, halkı bilinçlendirmek için il il gezdik, konutlara yaptığımız yalıtımlarla şimdiye kadar 1.26 milyon ton karbon salınımını önledik. Bu rakam, Bolu ormanlarının %90’ına tekabül ediyor.2013 yılında da çevre politikamız kapsamındaki projelerimiz devam edecektir ” dedi.

 

Firma Bilgisi: Filli Boya