Filli Kadın Ustalar projesinde 2. Etap başlıyor

Filli Boya, kadın istihdamına destek vererek Filli Kadın Ustalar Projesini başlattı. Projeyle pek çok kadın istihdama katılınca projenin 2. Etabı için start verildi.

Filli Boya, “Filli Kadın Ustalar” projesiyle  kadın istihdamına destek veriyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile çalışılarak ortaya konulan bu projede iş arayan kadınların boya ustası olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında Filli Kadın Usta olmak isteyen adaylar projenin başlangıç ayağını oluşturan 15 ildeki İŞKUR İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezine başvuru yaparak oluşturulan merkezlerde detaylı eğitimlerden geçerek boya yapımının inceliklerini öğreniyorlar. Ardından mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanan adaylar usta olarak çalışmaya başlayabiliyorlar. Filli kadın ustalar projesinin ilk etabında Denizli, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ ve Van’da eğitimler verilirken artık 2. Etap için kollar sıvandı.

2. Etaptaki iller
Belirlenen illerde düzenlenecek ücretsiz eğitimler 5 gün sürecek ve kadın boya ustası adayları, uzmanlar tarafından boya özellikleri, boyama teknikleri ve malzeme eğitimi başlıkları altında teknik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Filli kadın ustalar 2. etap illeri ise Adana, Aydın, Balıkesir, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa ve Mersin olarak belirlendi. Bu illerdeki adaylar başvuru için bulundukları illerdeki İŞKUR İl Müdürlüğü veya hizmet merkezleri ya da Filli Boya Bölge Temsilcilikleri ile Filli Boya Çağrı Merkezi (444 1 222) ile iletişime geçerek kolayca sonuca ulaşabiliyor. Projeye dahil olan adaylar, yine kendi şehirlerinde bulunan merkezlerde detaylı eğitimlerden geçerek, boyacılık mesleğini a’dan z’ye öğreniyor. Eğitim sonunda girecekleri İnşaat Boyacılığı Mesleki Yeterlilik Sınavı’nda başarılı olanlar, alacakları Mesleki Yeterlilik Belgesi ile Türkiye ve Filli Boya’nın gururu oluyor.