Filyos Liman projesi için imzalar atılıyor mu?

Filyos Liman projesi ihalesini Nas İnşaat kazanmıştı. İmzaların atılmasının ardından firma, yapım çalışmalarına start verecek.

Filyos Liman projesi için imzalar atılıyor mu?

Filyos Liman projesi yapım ihalesi Nas İnşaat'ın kazanmasıyla sona ermişti. Ancak ihaleye katılan diğer firmaların itirazları nedeniyle sözleşme imzalama tarihi gecikmişti. Konuyla ilgili açıklama Nas İnşaat Genel Koordinatörü Muharrem Taşlı'dan geldi. Taşlı'nın açıklamasına göre, yazışmaların tamamlanmasının ardından hemen çalışmalara başlanacak ve bu hafta içerisinde daha net bilgiler aktarılacak.

ÜNAL: "EN GEÇ ŞUBAT SONUNA KADAR YER TESLİMİ YAPILACAK"
Projeyi yakından takip eden Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, "İhale sonrası ihaleye giren diğer firmalara ihaleyi kimin aldığı bildiriliyor. Zannediyorum yurt dışından da katılan iki firma var. Onlara bildiri yapıldı ve geri dönüşün yapılması bekleniyor. En geç Şubat sonuna kadar yer teslimi yapılacak. Bütün bürokratik engeller aşıldı. Yakından takip ediyorum" diye konuştu.

TAŞLI: "TAHMİN EDİYORUM BU HAFTA KESİN KONUŞMA FIRSATI BULACAĞIZ"
Nas İnşaat Genel Koordinatörü Muharrem Taşlı da, "Sözleşmelerin imzalanmasını bekliyoruz. Henüz netleşmiş ya da somut bir durum söz konusu değil. Bizler de bekleme aşamasındayız. Tahmin ediyorum bu hafta kesin konuşma fırsatı bulacağız" dedi.

Filyos Liman projesi nedir?
Tamamlandığında Karadeniz'in en önemli aktarma limanlarından biri olacak Filyos Limanı enerjiden ağır sanayiye, imalat sanayisine, lojistik alanlarına kadar bir endüstri ve liman projesi. Liman, Çaycuma'nın denizle buluştuğu deltada kurulacak. Yaklaşık 500 metrelik rıhtımı, ana mendireği ve tali mendireği, demiryolu yol bağlantıları olacak. Limanın altyapısına bu yıl genel bütçeden 140 milyon 600 bin lira harcanacak. Limanın altyapı çalışmalarının 2017'de bitirilmesi hedefleniyor.