Finans Merkezi İhalesi 18 Ekim'de yenilenecek

31 Ağustos'ta yapılan ve rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ihalesi 18 Ekim’de yeniden yapılacak

Finans Merkezi İhalesi 18 Ekim'de yenilenecek

18 Eylül 2012 / emlakwebtv

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından gerçekleştirilecek, “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin 1. oturumu, 18 Ekim Perşembe günü saat 14.30'da yapılacak.

İhalenin yeniden yapılacak 1. oturumunda kapalı zarf usulü teklif alınacak. Yeterlilik alan firmalar daha ileri bir tarihte düzenlenecek 2. oturumda pazarlık-açık artırma usulü ihaleye katılacak.

İhaleye yerli veya yabancı gerçek veya tüzel kişi veya bunların oluşturdukları ortak girişim grupları teklif verebilecek, ancak bu ihale uluslararası bir ihale olmayacak. Konsorsiyum olarak verilen teklifler kabul edilmeyecek. Yabancı istekliler, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nda belirtildiği şekilde ihaleye katılabilecek.

Bu arada, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan özel durum açıklamasında, “31.08.2012 Cuma günü 1. Oturumu yapılan 'İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' ihalesi, ihalede geçerli tek teklifin kalması ve buna bağlı olarak da ihalede uygun rekabet ortamının sağlanamaması nedeniyle, ileri bir tarihte yeniden yapılmak üzere iptal edilmiştir” bilgisine yer verilmişti.