Finans Merkezi'ne en iyi teklif Ağaoğlu’ndan

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ihalesinin ikinci oturumda en yüksek teklif 1 milyar 460 milyon TL ile Ağaoğlu’ndan geldi

Finans Merkezi'ne en iyi teklif Ağaoğlu’ndan

2 Kasım 2012 / emlakwebtv
Emlak konut GYO’nun yaptığı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesinin 2. Oturumu gerçekleştirildi. İhalede, 1 milyar 460 milyon lira ile en yüksek teklifi Ağaoğlu Şirketler Grubu verdi. İhaleye GAP İnşaat - VARYAP Konsorsiyumu'ndan da 1 milyar 220 milyon liralık teklif geldiği bildirildi.

İstanbul’un dünya başkenti olmasına hizmet edecek bu proje ile ülkemize hizmet fırsatı bulacakları için heyecan duyduklarını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ihalenin onayı akabinde derhal işe başlanacağını belirtti.

İhale kapsamında yüklenici firma tarafından İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin tüm alt yapı çalışmaları, hafriyat işlemleri, uygulama projelerinin yapımı, ortak alanlardaki ulaşım yolları, kapalı otoparklar, teknik mahaller, metro istasyonu ve peyzaj işleri yapılacak. Bu hizmetler için idareden herhangi bir bedel talep edilmeyecek.

Bunun yanı sıra Ağaoğlu Şirketler Grubu, projeye dahil olan 2500 kişilik konferans salonu, AVM, 5 yıldızlı otel, ofis alanları ve rezidanslar için 1 milyar 460 milyon TL hasılat taahhüt etmiş oldu.

İstanbul Uluslarası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesinin 18 Ekim’de kapalı zarf usulü ile yapılan 1. Oturumunda Ağaoğlu Grubu şirketlerinden, Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri AŞ, 1 milyar 100 milyon lira artı KDV, Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi Turizm Yatırımları Ticaret ve Elektrik Üretim AŞ ile GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ ortak girişimi ise 600 milyon lira artı KDV teklif vermişti.