Finans ve gayrimenkul sektörleri buluştu

Borsa İstanbul & Reidin Uluslararası GYO Paneli 2013, Türkiye ekonomisinin itici güçleri finans ve gayrimenkul sektörlerini tek bir çatı altında buluşturdu

Finans ve gayrimenkul sektörleri buluştu

03 Ekim 2013 / emlakwebtv
Finans ve Gayrimenkul sektörleri, Borsa İstanbul & Reidin Uluslararası GYO Paneli 2013 kapsamında 3 Ekim 2013 tarihinde Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Uluslararası GYO Paneli’nde buluştu.

Panel, Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Şafak, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa K. Yılmaz ve GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun’un açılış konuşmalarıyla başladı.

Yılmaz: “gayrimenkul sektörü Türkiye’de önemli bir büyüme gösterdi ve halen büyük bir gelişme potansiyeli var”
Mustafa K. Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında, gayrimenkul sektörünün Türkiye’de önemli bir büyüme gösterdiğini ve halen büyük bir gelişme potansiyeli olduğunu, GYO’ların bu konuda önemli rol oynadığını, yapılan yeni düzenlemelerle gayrimenkullerin menkul kıymetleştirilmesinde yasal altyapının hazır hale getirildiğini, geleneksel GYO’lara ilave olarak İslami GYO’ların da geliştirilmesini hedefledikleri, gayrimenkul sektöründeki bu gelişmelerin İstanbul’un uluslararası bir finans merkezi olmasında önemli bir adım olduğunu kaydetmiştir.

Üç farklı oturum gerçekleştirildi
Açılış konuşmalarının ardından “Uluslararası GYO Deneyimi ve İslami GYO”, “GYO’larda Değişen Çevre; Yasal Altyapı” ve “GYO Rejimlerinin Farklı Performansları” başlıklı üç farklı oturum gerçekleştirildi.