Finansbank'tan mega projelere dev bütçe

Finansbank 2015 yılında İzmir-Gebze Otoyol projesinin 3 fazı için 550 milyon dolar, 3. Havalimanı projesine de 300 milyon Euro katılım finansmanı sundu

Finansbank'tan mega projelere dev bütçe

2015 yılında İzmir-Gebze Otoyolu projesinin 3 fazı finansman paketine 550 milyon dolr ve 2018 tarihinde tamamlanması planlanan 3. Havalimanı projesine de 300 milyon Euro katılım finansmanı sunan Finansbank gösterdiği atılımla geçen yıl çok sayıda ödülün sahibi oldu. 2015 yılı içerisinde ayrıca, Türkiye'nin ilk ihale edilen Kamu Özel Ortaklığı modeli ile inşa edilecek Kayseri Sağlık Kampüsü'nün finansmanına da katkı sunan Finansbank, Avrupa'nı en büyük sağlık kampüsü olan Bilkent Entegre Sağlık Yatırımını da destekledi

Finansbank'a ödül
Farklı sektörlerde gerçekleştirdiği proje finansmanı işlemleri ile ulusal ve uluslararası kuruluşların dikkatini çeken Finansbak, 2015 yılı sonunda çok sayıda ödüle kavuştu. Bonds&Loans Türkiye ödüllerinde 3’ü birincilik olmak üzere 4 kategoride toplam 9 ödül kazanankuruluş, Thomson Reuters Project Finance International (PFI) ödüllerinde de, Bilkent Kamu Özel Sektör Ortaklığı Projesi ile, Türkiye’de yılın anlaşması niteliği taşıyan “Turkish Deal of the Year” ödülünü alma hakkı kazandı. Firma ayrıca Türkiye Orta Ölçekli Sürdürülebilir Enerji Finansmanı programı dahilinde de ödül kazandı.

Finansbank atılımını sürdürüyor
Alınan ödüllerle ilgili bir açıklamada bulunan Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan,  Türkiye'nin büyümesine katkı sunacak projelere destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek:

"Proje Finansmanı alanında yatırımcıların en önemli çözüm ortağı olmaya ve Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda çalışırken gerek ulusal gerekse uluslararası arenada yer aldığımız finansman yapılarının ödüllere layık görülmesinden ayrıca kıvanç duyuyoruz..." ifadelerini kullandı.