Finansın kalbi Ataşehir’e Tahincioğlu imzası

Tahincioğlu, ofis tecrübesini Finans’ın kalbi Ataşehir’e taşıyor. Dün satışa çıkan Nidakule Ataşehir Kuzey, Tahincioğlu’nun Emlak Konut GYO ile yaptığı ilk işbirliği projesi olma özelliği taşıyor

Finansın kalbi Ataşehir’e Tahincioğlu imzası

16 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Bugüne kadar 1.5 milyon metrekare inşaata imza atan ve son dönemde ofis projelerine yoğunlaşan Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO iş birliği ile finasın kalbinde Nida Kule Ataşehir ofis projesine start verdi. Uluslar arası İstanbul Finans Merkezi’ne 200 metre uzaklıkta yükselecek A Plus ofis proje Tahincioğlu Gayrimenkul’ün Emlak Konuk GYO ile ilk işbirliği projesi özelliği taşıyor. Nida Kule Ataşehir projesi’nin satışa sunulan ilk etabı Nida Kule Ataşehir Kuzey projesi 30 katlı ofis kulesi, 3 katlı yatay ofislerin, mağaza ve dükkanların bulunduğu podyumdan oluşuyor.

 

Metrekaresi 5 bin 500 TL’den başlıyor

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, 30 kat yüksekliğindeki Nida Kule Ataşehir Kuzey’de 600 milyon  Tl’lik bir hasılat beklediklerini ifade ederek, “Projelerimize çok inanıyoruz. 20 yıldır ofis projelerimizde her zaman bir öncekini geride bırakacak projelere imza attık” diye konuştu. Nida Kule Ataşehir Kuzey’de 190 adet ofis yer aldığına dıkkat çeken Tahincioğlu, 135 metrekareden, tek katta bin 150 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde ofis alternatifi sunduklarını belirterek, “Ataşehir bölgesinde A Plus nitelikli ofislerde metrekare fiyatları 10 bin - 15 bin TL seviyelerinde. Tahincioğlu Gayrimenkul olarakofis ihtiyacını karşılamak isteyenler ve yatırımcılar için avantajlı bir lansman fiyatı uyguladık. Kısa bir süre için ofislerimizi metrekaresi 5 bin 500 TL’den başlayan fiyatlardan satacağız” açıklamasında bulundu.

 

‘Ev konforunda iş ortamı’

Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Alpaslan Çalım ise, projenin mimari tasarımının New York başta olmak üzere dünyanın önemli başkentlerinde proje tasarımlarına imza atan Swanke Hayden Connell Architects mimarlık ofisi tarafından gerçekleştirildiği bilgisini verdi. Nida Kule Ataşehir Kuzey’de Toplam 190 adet ofis, 21 adet ticari alan ve 1 adet konferans salonu yer alacağını kaydeden Çalım,  Çevreye duyarlı ve sürüdürülebilir enerji tasarrufu gerçekleştiren yapılara verilen Leed Gold Sertifikası kriterleri doğrultusunda hayata geçirilen projede ofis kullanıcılarının yoğun iş temposundan uzaklaşarak rahatlayabilecekleri yaklaşık 6 bin 200 metrekare büyüklüğünde bir teras bahçesi yer alacak. Ayrıca sürdürülebilir enerji tasarrufu sunan Leed Gold kriterleri sayesinde aidat masraflarının da minimum düzeyde tutulması sağlanıyor” diye konuştu.

Emlak Konut arsa alarak büyüyecek

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum , Emlak Konut’un 3.8 milyar sermayesi, 13.5 milyar liralık portföyü ile Türkiye’nin İstanbul Borsası’nda işlem gören önemli şirketlerden biri olduğunu vurgulayarak, 2013 yılında 160 milyon ticari kar, 15 bin 100 bağınsız bölüm satışına imza atık. Son 10 yılda 98 bin bağımsız bölüm ürettik. Hasılat paylaşımıyla elde ettiğimiz gelirlerimizle yeni arsalar satın alarak yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Yılbaşından bu yana yabancıların yatırım yaptığı şirketler sıralamasında Emlak Konut üst sıralarda yer alıyor” dedi. Murat Kurum, Nida Kule Ataşehir Kuzey’den idarenin Arsa Karşılığı gelirinin minimum 190 milyon TL olacağını kaydetti.