Finansın kalbini fethe hazırlanıyor

Tahincioğlu Gayrimenkul, Ululararası İstanbul Finnas merkezini ofis projeleriyle kuşatıyor. Ataşehir Palladium Tower projesine devam eden şirket, bölgede iki yeni ofis projesine Şubat’ta start verecek. Ardından da İstanbul Finans Merkezi içindeki projeyi devreye alacak

Finansın kalbini fethe hazırlanıyor

15.01.2014 / Posta Gazetesi 

Hafriyat çalışmaları devam eden Uluslararası İstanbul Finans Merkezi projesiyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline gelecek Ataşehir bölgesinde konuttan, ofise, otele kadar gayrimenkulün her alanında yatırımlar hızla devam ediyor.Tahinci HoldinEmlak Konutt GYO’dan arsa satışı karşılığı aldığı arazi üzerinde iki yeni ofis  projesi hayata geçirek. 2014 ün ilk çeyreğinde Şubat ayında lansmanı yapılması planlanan ofis projelerini, Uluslararası İstanbul Finans Merkezi arazisi içinde yer alan arsada yükselecek proje izleyecek.

İlk çeyrekte satışa çıkacak
Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Anadolu Yakası’nın en güçlü ofis yatırımcısı olan Tahincioğlu’nun Ataşehir bölgesinde uzun yıllardır proje geliştiren firma olarak yeni yatırımlara imza atacağını açıkladı. Emlak Konut GYO’nun arsa satışı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkarttığı İstanbul Ataşehir Batı Bölgesi 1’inci Kısım 6’ncı Bölgedekin arsanın ihalesini Kozken İnşaat ile birlikte kazandıklarını hatırlatan Özcan Tahincioğlu,  “Ataşehir’deki söz konusu arsamız 3 parselden oluşuyor ve arsalar toplam 41 bin 660 metrekare alanı kapsıyor. Burada iki, ofis projesi hayata geçireceğiz. Projemizin lansmanını 2014’ün ilk çeyreğinde yapacağız” diye konuştu.

Levent’e ofis, Seyrentepe’ye konut
Ofis projeleri dışında Beşiktaş’ta 58 ünitelik boğaz manzaralı rezidans projesi Nidapark Beşiktaş’ın inşaatına ve satışlarına devam eden Tahincioğlu Gayrimenkul’ün Avrupa Yakasındaki yeni yatırım adresleri ise Seyrantepe ve Levent oldu. Nidapark Beşiktaş projesini Haziran 2015’te teslim edeceklerini anlatan Özcan Tahincioğlu, Seyrantepe’de hayata geçireceğimiz Seyrantepe Nidapark projemizin lansmanını 2014 yılında gerçekleştireceğiz. Hayata geçirdiğimiz A Plus ofis projelerimize Levent’te bir yenisini daha ekliyoruz. Nida Kule Levent projemizin lansmanını ise 2014’ün ilk çeyreğinde ya da ikinci çeyreğin başında gerçekleştireceğiz” dedi. Tahincioğlu’nun üzerinde çalıştığı projeler arasında ayrıca Yenisahra kentsel dönüşüm projesi ile Çenkelköy konut projesi de bulunuyor.

2014 zor geçecek, ama Türkiye’nin önü açık

2014 yılının zor geçeceğini, buna rağmen sektörde pozitif bir havanın hakim olduğuna değinen Özcan Tahincioğlu, “Bir takım politik ve siyasi riskler önümüzü görmemizi engellese bile, gayrimenkul uzun vadeli bir yatırım olduğu için yatırımcı sadece 2014’e bakmıyor.  Türkiye’nin dinamikleri göreceli olarak bölgede diğer yatırım yapılabilecek ülkelerin önüne geçmemizi sağlıyor. Kısa vadede 2014’ün zor geçeceği konusunda herkes hem fikir olsa da, orta ve uzun vadede Türkiye’nin önü açık” dedi.
Yabancı yatırımcıların da halen Türkiye’den çok ümitli olduğunu vurgulayan Tahincioğlu, “Uzun vadede çok iyi olacağına inanıyorlar. Bir nevi karanlıkta ilerliyoruz diyorlar ama genel anlamda baktığımızda aslında bu ortamı da bir yatırım yapabilme fırsatı olarak değerlendiriyorlar. Belki fiyatlarda bir düzeltme olursa, yabancılar bunu piyasaya girebilme olanağı olarak görüyorlar” diye konuştu