Fırat Karanlık Kanyon'a asma köprü projesi

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine 510 metre yüksekliğinde yürüyüş köprüsü için çalışmalar başladı. Sırat on Fırat projesi kapsamında inşa edilmesi planlanan ve yalnızca çizimi için 1.1 milyon TL harcanan köprü bölgenin tanıtımına katkı sunacak

Fırat Karanlık Kanyon'a asma köprü projesi

Doğu Anadolu Bölgesi'ne yönelik turizm yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Sırat on Fırat projesi kapsamında Erzincan'ın Kemaliye ilçesine inşa edilecek 510 metre yüksekliğindeki asma yürüyüş köprüsü, bölge turizmi ve tanıtımında kullanılacak köprünün toplam uzunluğu ise 600 metre düzeyinde olacak. 

Proje çizimi 1.1 milyon TL'ye mal oldu
Erzincan Kemaliye Kaymakamlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan Sırat On Fırat projesi kapsamında tasarlanan Karanlık Kanyon Asma Köprü Projesi'nin çizimlerinden sona yaklaşılıyor. 

Fırat Karanlık Kanyon'a asma köprü projesi

Karanlık Kanyon'a asma köprü
Kemaliye'nin Uluslararası Doğa SPorları Festivali'ne ev sahipliği yapmakta olan Karanlık Kanyon'a inşa edilecek köprü projesinin yalnızca çizimi için 1.1 milyon TL harcandığı açıklandı. Özellikle yükseklik tutkunu sporcular için hazırlanacak tesislere yer verilecek olan köprünün toplam uzunlu 600 metre, toplam yüksekliği ise 510 metre düzeyinde olacak. 

Karanlık Kanyon köprüsünün, bölgenin tanıtımında büyük bir rol oynaması ve çok sayıda turistin bölgeye gelmesine vesile olması bekleniyor.