Fitch'ten Emlak Konut'a AA notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Emlak Konut GYO'nun yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notunu BB+ ve ulusal notunu ise AA olarak açıkladı

Fitch'ten Emlak Konut'a AA notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Emlak Konut GYO'nun güncel notunu açıkladı. Yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notu BB+ olarak açıklanan Emlak Konut'un görünümü ise "durağan" olarak belirlendi. Fitch tarafından yapılan açıklamada firmanın gelir paylaşım modeline dikat çekildi ve söz konusu uygulamanın inşaat, finansman, pazarlama ve dizayn alanlarında neredeysi tüm riskleri gayrimenkul geliştirme şirketleri üzerinde bıraktığına değinildi. Fitch açıklamasında TOKİ ana hissedarlığının da Emlok Konut'a rekabet avantajı sağladığına dikkat çekildi.

Emlak Konut'u Fitch'ten BB+ notu

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye gayrimenkul piyasasının en güçlü markası Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin, uzun vadel güncel kredi notunu "yerel para cinsinden" BB+ olarak açıkladı. Emlak Konut'un görünüm notunu "durağan" olarak açıklayan Fitch, ulusal notu ise AA olarak belirledi. 

Yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu

Emlak Konut'un Nisan ayındaki değerlendirmesine ise yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu da BB+ olarak belirlenmişti.