Fiyatlar en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul'da, Ağustos ayı içerisinde konut fiyat artışının en çok yaşandığı ilçe Silivri oldu. Bu ilçede Temmuz'da 1.200 TL olan metrekare fiyatları yüzde 8.5'lik bir artış gösterdi

Fiyatlar en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul'da, Ağustos ayı içerisinde konut fiyat artışının en çok yaşandığı ilçe Silivri oldu. Temmuz ayı içerisinde metrekaresi 1.200 TL'den işlem göre bu ilçede Ağustos ayı sonu itibariyle yüzde 8.5'lik bir artışla, metrekare fiyatları 1.302 TL'ye yükseldi. 

İlk üçte Şile ve Başakşehir de var
Ağustos ayında konut fiyat artışı kategorisinde Silivri'yi Şile ve Başakşehir izledi. Şile'de Temmuz ayında 2.056 TL olan metrekare fiyatları, Ağustos ayında yüzde 7.3'lük bir artışla 2.205 liraya yükseldi. Üçüncü sırada yer alan Başakşehir'de ise satılık konut fiyatları bir ay içerisinde yüzde 7.2 seviyesinde yükselen metrekare değeri 2.522 oldu.

Avcılar Park

Kira artışında avcılar
Kiralık konut artış oranında da ilk üç sırayı Avcılar, Esenyurt ve Tuzla paylaştı. Avcılar'da bir ay içerisinde kiralık ev fiyat artışı yüzde 11.1, Esenyur'ta yüzde 8.7 ve Tuzla'da da yüzde 8.6 oranında artış gösterdi.