Flex Kurtköy ‘yeşil’lendi

Dumankaya İnşaat’ın inşa ettiği Flex Kurtköy projesi, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası Gümüş almaya hak kazandı.

Flex Kurtköy ‘yeşil’lendi

Dumankaya İnşaat'ın inşa ettiği Flex Kurtköy projesi, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikası Gümüş almaya hak kazandı. ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen sertifika, dünyadaki en geçerli yeşil bina sertifika sistemi olarak biliniyor.
Flex Kurtköy, yapım aşamasından yaşamın başladığı aşamaya kadar çevre konusunda duyarlılığı ile dikkat çekiyor. Projede ekolojik peyzaj uygulamaları, ışık kirliliğinin azaltılması, çevre kirliliğinin önlenmesi, otomobil kullanımını azaltmak amacıyla oluşturulan bisiklet parkları ile sürdürülebilir bir alan yaratılmaya çalışılıyor. Su verimliliği konusunda da çeşitli uygulamalar bulunan projede ayrıca, enerji ve atmosfer uygulamaları, geri dönüştürme sonucu elde edilmiş malzeme ve kaynakların kullanımı gibi çalışmalar ile de sürdürülebilir bir çevreye önemli katkıların oluşturulması amaçlanıyor.

Proje Bilgisi: Köy