Folkart gözünü inşaatın zirvesine dikti

İnşaat sektöründeki faaliyetlerine İzmir’de başlayan ve yeni projesi Folkart Life Bornova’yı satışa sunan Folkart Yapı, gözünü zirveye dikti. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart İzmir’den çıkmış önümüzdeki 5 yılda Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmayı hedefliyor" dedi

Folkart gözünü inşaatın zirvesine dikti

Saya Grubu şirketlerinden Folkart Yapı, İzmir’de başlayan yolculuğuna devam ediyor. İzmir’de bugüne kadar Folkart Narlıdere, Folkart Mavişehir, Folkart Towers projelerini hayata geçiren Folkart Yapı, geçtiğimiz gün yeni projesi Folkart Life Bornova projesini satışa sundu.

A plus açığını kapatacak

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak,İzmir’de A Plus konut açığını kapatmak için yola çıktıklarını ifade ederek, İzmir’de bugüne kadar 900 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Gelecek 1 yıl içinde 1 milyar liralık yatırım planımız var. Bu projelerin arazileri alındı ve projelerinin çizimleri tamamlanmak üzere” dedi.

 

İstanbul doldu İzmir’e güveniyoruz

İzmir’in yatırım potansiyeline inandıklarını ve yatırımlara devam edeceklerini anlatan Sancak, "İzmir’de yıkılmayı bekleyen 350 bin konut var. Bunların yerine 750-800 bin konut yapılacak. Folkart, kentsel dönüşümde de aktif bir oyuncu olacak. İzmir’e İstanbul’dan daha fazla güveniyoruz. İstanbul’da 450 bin konut var, satışını bekliyor” diye konuştu.

En iyi liman İzmir

Uluslararası firmaların da İzmir’e gelmeye başladığını ve burada  kendilerinin yatırımlar konusunda ilk adımı atıklarına değinen Sancak, Gelecek 10-15 yılda İzmir’in silüeti değişecek. Bundan sonra hayat geçireceğimiz projelerle öncü olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Özellikle İstanbul-İzmir Otoyolu'nun hayata geçmesinin yatırımlar için çok önemli olduğunu vurgulayan Sancak, "Bu İzmir’in başına gelebilecek en iyi şey. Artık İstanbul doldu ve gidilebilecek en iyi liman İzmir" dedi.

Avrupa’nın en yükseğini yapacak

Mesut Sancak, İzmir'de sıradaki projelerinin Çeşme, Bornova ve Bayraklı'da olacağını açıkladı. Bu projelerden birinin ofis projesi olacağını söyleyen Sancak, Avrupa'nın en yüksek binasını İzmir'de yapacaklarını, 73 katlı 340 metrelik kulenin Kasım ayına yetişeceğini söyledi. Sancak, Londra’da ve New York'ta arazi arayışı içinde olduklarını belirterek, "Türkiye’nin en büyük şirketi olmak için mor inek olmaya devam edeceğiz. Farklı olmaya çalışacağız" dedi.

 

Fiyatlar 185 bin TL’den başlıyor

Folkart Life Bornova, toplam 250 milyon liralık yatırımla hayata geçiyor. Ulaşılabilir lüks sloganıyla yola çıkan Folkart Life Bornova'da dairelerin metrekare fiyatı 3 bin 500 ile 4 bin lira arasında değişiyor. Haziran 2017’de teslim edilmesi planlanan Folkart Life Bornova’da büyüklükleri 38- 219 metrekare arasında değişen, balkonlu ya da balkonsuz 830 daireden oluşuyor. Daire fiyatları 1+0'larda 185 bin TL, 1+1'lerde 251 bin TL, 2+1'lerde 381 bin TL, 3+1'lerde 523 bin TL ve 4+1'lerde ise 760 bin TL’den başlıyor.