Folkart Towers’da teslim yaklaş

Folkart Towers ilk kulede yer alan ofis ve rezidanslar 2014 Şubat ayında teslim edilmeye başlanıyor

Folkart Towers’da teslim yaklaş


Folkart Yapı’nın İzmir’in yeni kent merkezinde yükselen iddialı projesi Folkart Towers ‘ın inşaatında önemli bir yol kat edildi. İlk kulenin kaba inşaatı sona ererken dış cephesi ve bina içindeki ince işler bitmek üzere. İkinci kule de hızla yükselmeye devam ediyor.

İlk kulesi 2014 yılı Şubat ayında teslim aşamasına gelecek
2011 yılı Nisan ayında başlayan inşaatın ilk kulesi 2014 yılı Şubat ayında teslim aşamasına gelecek. Yaklaşık 10.000 kamyon hafriyat yapıldıktan sonra başlanan inşaat tamamlanana kadar yaklaşık 12.500 ton çimento, 20.500 ton demir, 130.000 m3 beton, 30.000 m2 cam kullanılarak Ege ekonomisine de önemli bir katkı sağlayacak. Bunun yanısıra 100’den fazla mühendis ve 1000 civarında işçi inşaat sürecinde Folkart Towers projesinde yer aldı. Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri olacak proje faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı, günde ortalama 20.000 kişinin girip çıkacağı dev bir kompleks olacak.

Konforlu ve şık genel merkez
Folkart 1. Kulede yer alacak yeni genel merkezine taşınma hazırlıklarına başladı. Ofisin dekorasyonu ünlü tasarımcı Tanju Özelgin tarafından yapıldı. Modern bir yaklaşımla tasarlanan ofiste kurumsal kimliği yansıtacak malzemeler ve detaylar kullanılmasına özen gösterildi. Folkart Towers’ın birinci kulesinde 29. ve 43. katlarda yer alacak ofiste sadelik ve kalite ön planda tutuldu. 29. katta satış ofisi, müşteri hizmetleri, bilgi işlem ve insan kaynakları departmanları, 43. Katta ise yönetici ofisleri, teknik ofis ve dizayn ofis yer alacak. 29. Katta yapının fiziğini hissettiren daha şeffaf ve dinamik bir tarz benimsenirken 43. Katta bronz ve gri tonların öne çıktığı konforlu ve şık bir ortam yaratıldı.

Sancak: “Folkart Towers’da bizim dışımızda da pek çok kurumsal firmanın ofisi olacak”
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak; “Folkart Towers’da bizim dışımızda da pek çok kurumsal firmanın ofisi olacak. Bazı bankaların ve sigorta şirketlerinin genel müdürlüğü bizden hemen sonra taşınmaya başlayacaklar. Spor Merkezi, alışveriş alanları, kafeler ve restaurantlar da Nisan ayından itibaren faaliyete geçmeye başlayacaklar. Burada yepyeni, capcanlı bir hayat başlayacak. İzmir’in kalbi burada atmaya başlayacak” dedi.

Folkart Towers hakkında detaylı bilgi için: www.folkarttowers.com

Proje Bilgisi: Folkart Towers