Foresta Datça'da halk ne istiyorsa o oluyor

Turyapı'dan yeni bir trend: Foresta Datça halkın talepleri doğrultusunda inşa edilecek

Foresta Datça'da halk ne istiyorsa o oluyor

11 Aralık 2013 / emlakwebtv
Turyapı'nın, Datça'da gerçekleştireceği Datça Foresta projesi için tüm halkın oylamasına açık düzenlediği anket çalışmasına katılım 7500 kişiyi aşmış bulunuyor. Foresta Datça'da yer alan müstakil konutlar, dört mevsim Datça'da yaşamak isteyenler için anket çalışmasına göre projelendirilecek.

Datça anketine katılım 7500 kişiyi aştı
Güvenilir ve sağlam yapıların markası Turyapı, Türkiye'de bir ilke imza atarak yeni ve farklı bir projeyi Datça'da hayata geçiriyor. Halk katılımıyla gerçekleşecek projede enerji verimliliğinden mutfak yapısına, peyzaj düzenlemesinden doğrama ve döşemelere, dairelerin büyüklüğünden konut tipi tercihine, sosyal donatılardan ödeme şekline kadar her ayrıntı anket sonuçlarına göre belirleniyor. http://www.foresta.com.tr/foresta_datca.html sitesinde yoğun ilgi gören ankete katılım 7500 kişiyi aşmış bulunuyor.

Bire bir tercihlere göre yapılacak
Mevcut sonuçlara göre Foresta Datça'da müstakil konut tercih edenler yüzde 79, dört mevsim Datça'da yaşamak isteyenler yüzde 73, enerji verimliliği talep edenler yüzde 89, kapalı mutfak isteyenler yüzde 44, açık mutfak isteyenler yüzde 32, balkon isteyenler yüzde 91, teras isteyenler yüzde 81, bahçeli yaşam talep edenler yüzde 92, havuz isteyenler yüzde 31, havuz istemeyenler yüzde 37, masif doğrama ve yer döşemelerinde masif ahşap, seramik ve mermer isteyenler yüzde 68, 80-100 m2 büyüklüğünde konut isteyenler yüzde 27, 100-120 m2 konut isteyenler yüzde 34, 120-150 m2 büyüklüğünde konut tercihi yüzde 26, 150 m2 ve üzeri konut talebi ise yüzde 14 olarak belirleniyor.

Katılımcıların yüzde 63'ü tercihini 'daimi doktordan' yana kullanıyor
Bununla birlikte, katılımcıların yüzde 48'i mini amfiteatr, hobi merkezleri, sanat atölyeleri gibi özel sosyal tesisler talep ederken, yüzde 36'sı bu seçenek için 'farketmez', yüzde 15'i ise 'istemem' yanıtını veriyor. "Çocuk oyun alanı/merkezi gerekli mi" sorusuna ise yüzde 68'lik bir kesim 'gerekli' yanıtı verirken, "Yaşam merkezinde daimi bulunacak bir doktor ister misiniz" sorusu için katılımcıların yüzde 63'ü tercihini 'daimi doktordan' yana kullanıyor.

Ankete katılımın artarak devam ettiğini belirten Turyapı Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Turpcu, çalışma tamamlandığında Foresta Datça’yı bire bir halkın tercihlerine göre projelendirileceklerinin garantisini veriyor.